REKLAMA

Umiarkowane spadki na Wall Street

2020-11-18 22:05
publikacja
2020-11-18 22:05
fot. Brendan McDermid / Reuters

Końcówka środowej sesji na nowojorskich parkietach przyniosła umiarkowane spadki głównych indeksów. Ruch ten można rozpatrywać jako korektę szczepionkowej entuzjazmu z ostatnich dni.

Przez większość środowej sesji handel na Wall Street przebiegła w pobliżu (lub nawet powyżej) poziomów z wtorkowego zamknięcia. Pod koniec dnia pojawiła się jednak większa podaż, spychając indeksy wyraźnie poniżej kreski. Ruch ten można rozpatrywać jako realizację zysków po tym, jak wieści o szczepionkach przeciwko Covid-19 wyniosły Dow Jonesa i S&P500 na rekordowo wysokie poziomy.

/ Bankier.pl

W rezultacie Dow Jones spadł o 1,16%, schodząc do poziomu 29 437,2010 punktów. S&P500 poszedł w dół również o 1,16%, finiszując z wynikiem 3 567,76 pkt. Nasdaq zniżkował o 0,82%, do 11 801,60 pkt.

Środowe cofnięcie pojawiło się pomimo pozytywnych informacji z frontu medycznego. Pfizer poinformował, że po dodatkowych testach skuteczność jego kandydata na szczepionkę wzrosła z 90% do 95%. Partner Pfizera – niemiecka firma BioNTech poinformowała z kolei, że preparat ten może zostać dopuszczony do użytku w USA i w UE już w połowie grudnia.

Równocześnie w krótkim terminie nawet skuteczna i niewywołująca poważnych efektów ubocznych szczepionka na Covid-19 niewiele zmienia. Stany Zjednoczone z rekordową liczbą hospitalizowanych z powodu koronawirusa wciąż grozi drugi lockdown, choć raczej nie aż tak drakoński jak w wielu krajach Europy. To ryzyko wciąż jednak wisi nad gospodarką i rynkiem akcji.

Z drugiej strony perspektywy zakończenia niszczącej polityki zamykania gospodarki w połączeniu z wręcz sensacyjnie dobrymi wynikami amerykańskich spółek w III kwartale wciąż dają nadzieję na naprawdę niezły rok 2021 na rynku akcji. Nawet jeśli te ostatnie wydają się obecnie mocno przewartościowane, to po prostu nie ma dla nich alternatywy przy zerowych lub prawie zerowych stopach procentowych praktycznie na całej długości krzywej rentowności.

Wśród poszczególnych spółek początkowo pozytywnie wyróżniały się akcje Boeinga po tym, jak amerykański nadzór lotniczy dał zielone światło dla uziemionych od niemal dwóch lat modeli 737 MAX. Ostatecznie jednak akcje producenta samolotów przeceniono o ponad 3%.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki