REKLAMA

Ulewa w Warszawie. Zalane ulice, zamknięta stacja metra

2020-06-29 17:12, akt.2020-06-29 19:24
publikacja
2020-06-29 17:12
aktualizacja
2020-06-29 19:24
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Po ulewnym deszczu, który w czwartek przeszedł nad Warszawą, do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń - powiedział w poniedziałek PAP kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej. Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne zgłoszenia po ulewie.

W poniedziałek po godz. 16 nad Warszawą rozpętała się ulewa. Jak przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej, w ciągu godziny od rozpoczęcia ulewy strażacy otrzymali już około 300 zgłoszeń. "Najwięcej zgłoszeń dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza" - powiedział, dodając, że strażacy cały czas otrzymują kolejne zgłoszenia.

Wskazał, że interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

W związku z ulewnymi deszczami, jakie przeszły nad stolicą, zalane zostały: galeria północna oraz południowa na dworcu Warszawa Centralna - poinformowała PAP Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP S.A. Miejscowo brakuje również oświetlenia na peronie nr III – dodała.

"Zostały wysłane służby, które wypompowały wodę z galerii" – zaznaczyła Rudzińska-Rdzanek. Zapewniła jednak, że w chwili obecnej sytuacja jest już opanowana.

Zalana jest m.in. Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wys. Spójni. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości wody spływały ulicą Książęcą, która łączy Plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów - m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej

"Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa" - podał PAP rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski..

Stacja metra Ratusz-Arsenał została otwarta - poinformowała w poniedziałek rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń. Wcześniej stację zamknięto z powodu ulewy.

W związku z przejściem frontu burzowego nad Warszawą zalane zostały między innymi pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska - podał w poniedziałek PAP rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Autor: Bartłomiej Figaj

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
33karol33
Pan Prezydent robi kampanię, proszę nie zawracać mu pośladków
antykomuch
Czaskowianka dla wszystkich - urząd miasta stawia! hahaha
_jasko
"Po przejściu wieczorem frontu burzowego na Podkarpaciu, prądu nie ma ponad 2,3 tys. odbiorców" – poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
A jeszcze nie dawno Kościół prosił o modlitwę za deszczem
https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Kosciol-walczy-z-
"Po przejściu wieczorem frontu burzowego na Podkarpaciu, prądu nie ma ponad 2,3 tys. odbiorców" – poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
A jeszcze nie dawno Kościół prosił o modlitwę za deszczem
https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Kosciol-walczy-z-susza.-Abp.-Gadecki-poleca-slowa-modlitwy-o-deszcz
qart
Uwaga! Z powodu sinic władze miasta stołecznego Warszawy wprowadzają czasowy zakaz kąpieli na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej.
jes
To wina Trzaskowskiego !!!
A może Tuska, bo już nie wiem. Nie powiedzieli w TVPiS kogo winić ...
wektorwg
Przecierz Maryja jest królową Polski?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
godunow1
Tak to jest w mieście, w którym jest więcej urzędników na metr niż kanałów burzowych ;p
jes
Za Kaczyńskiego wybudowano najwięcej. Z Nowogrodzkiej do Srebrnej.
incitatus
No i co, źle?! Juz mnie zaczęły nudzić te maseczki. No a teraz dla odmiany, zamiast nich, wprowadzą rozporządzeniem nakaz zabierania ze sobą materacy do komunikacji miejskiej

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki