Udaremniony przemyt ponad 100 kg bursztynu przez Bug

Przemyt ponad 100 kg bursztynu oraz czterech tys. paczek papierosów z Ukrainy przez granicę na Bugu udaremnili strażnicy graniczni w pobliżu miejscowości Prehoryłe w woj. lubelskim. Zatrzymali dwóch ukraińskich obywateli.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Przemytnicy ujęci zostali na gorącym uczynku, gdy nieśli pudła z bursztynem i papierosami nad brzegiem Bugu, w pobliżu miejscowości Prehoryłe, niedaleko Hrubieszowa. Jak ustalili strażnicy graniczni, nielegalny towar został wcześniej przemycony przez rzekę z Ukrainy.

„Mężczyznom udało się przenieść na polski brzeg rzeki ponad 103 kg bursztynu o wartości ponad 206 tys. zł oraz 4 tys. paczek papierosów z ukraińskim znakami akcyzy o wartości ponad 56 tys. zł” – poinformował w sobotę w komunikacie rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Zatrzymani przemytnicy to obywatele Ukrainy. Będą odpowiadać za przestępstwo skarbowe. Obaj po przeprowadzeniu wobec nich wymaganych prawem czynności zostali przekazani w piątek ukraińskim służbom granicznym.

W tym roku był to pierwszy przemyt dużej ilości bursztynu przez „zieloną granicę” ujawniony przez funkcjonariuszy NOSG. Od początku roku udaremnili oni przemyt papierosów o wartości ponad 17 mln zł. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ itm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 18 forfun

zamiast sie cieszyć że surowiec którego brakuje dotarł do kraju i można będzie z niego coś wyprodukować lub inaczej wykorzystać to oni zakazują. porąbane

! Odpowiedz
2 18 infinum

Na burszyn też jest akcyza czy jak? Papierosy to rozumiem, ale żeby 100 kg kamieni nie wolno było przewieźć przez granicę, to trochę absurd.

! Odpowiedz
1 6 arturo77

mezczyznom udalo sie przeniesc na polski brzeg....ta ,jasne-tam jest gleboko i nie ma opcji zeby przejsc sobie przez Bug.durnie do potegi n-tej.musieli miec jakis ponton ale napompowanie trwa z 10 minut i marsz od jakiejs drogi ukrainska strona z takim ekwipunkiem tez zajmuje troche czasu, byli widoczni na radarze i SG miala sporo czasu aby zrobic na nich polowanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil