REKLAMA

Udaremniony przemyt ponad 100 kg bursztynu przez Bug

2019-12-14 12:26
publikacja
2019-12-14 12:26

Przemyt ponad 100 kg bursztynu oraz czterech tys. paczek papierosów z Ukrainy przez granicę na Bugu udaremnili strażnicy graniczni w pobliżu miejscowości Prehoryłe w woj. lubelskim. Zatrzymali dwóch ukraińskich obywateli.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Przemytnicy ujęci zostali na gorącym uczynku, gdy nieśli pudła z bursztynem i papierosami nad brzegiem Bugu, w pobliżu miejscowości Prehoryłe, niedaleko Hrubieszowa. Jak ustalili strażnicy graniczni, nielegalny towar został wcześniej przemycony przez rzekę z Ukrainy.

„Mężczyznom udało się przenieść na polski brzeg rzeki ponad 103 kg bursztynu o wartości ponad 206 tys. zł oraz 4 tys. paczek papierosów z ukraińskim znakami akcyzy o wartości ponad 56 tys. zł” – poinformował w sobotę w komunikacie rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Zatrzymani przemytnicy to obywatele Ukrainy. Będą odpowiadać za przestępstwo skarbowe. Obaj po przeprowadzeniu wobec nich wymaganych prawem czynności zostali przekazani w piątek ukraińskim służbom granicznym.

W tym roku był to pierwszy przemyt dużej ilości bursztynu przez „zieloną granicę” ujawniony przez funkcjonariuszy NOSG. Od początku roku udaremnili oni przemyt papierosów o wartości ponad 17 mln zł. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
forfun
zamiast sie cieszyć że surowiec którego brakuje dotarł do kraju i można będzie z niego coś wyprodukować lub inaczej wykorzystać to oni zakazują. porąbane
infinum
Na burszyn też jest akcyza czy jak? Papierosy to rozumiem, ale żeby 100 kg kamieni nie wolno było przewieźć przez granicę, to trochę absurd.
arturo77
mezczyznom udalo sie przeniesc na polski brzeg....ta ,jasne-tam jest gleboko i nie ma opcji zeby przejsc sobie przez Bug.durnie do potegi n-tej.musieli miec jakis ponton ale napompowanie trwa z 10 minut i marsz od jakiejs drogi ukrainska strona z takim ekwipunkiem tez zajmuje troche czasu, byli widoczni na radarze i SG miala sporo mezczyznom udalo sie przeniesc na polski brzeg....ta ,jasne-tam jest gleboko i nie ma opcji zeby przejsc sobie przez Bug.durnie do potegi n-tej.musieli miec jakis ponton ale napompowanie trwa z 10 minut i marsz od jakiejs drogi ukrainska strona z takim ekwipunkiem tez zajmuje troche czasu, byli widoczni na radarze i SG miala sporo czasu aby zrobic na nich polowanie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki