REKLAMA
WEBINAR

Udana premiera gry „Hard West 2” podnosi kurs Ice Code Games o 100 proc.

2022-08-05 14:57, akt.2022-08-05 17:30
publikacja
2022-08-05 14:57
aktualizacja
2022-08-05 17:30

Debiut tytułu „Hard West 2” w wersji na komputery PC, notowanej na NewConnect spółki Ice Code Games, okazał się sporym sukcesem. Duża liczba graczy oraz pozytywne recenzje przeważnie przekładają się na wzrost giełdowego kursu. Tym razem notowania, gdzie jednym z akcjonariuszy jest January Ciszewski, wystrzeliły do góry o 100 proc.

Udana premiera gry „Hard West 2” podnosi kurs Ice Code Games o 100 proc.
Udana premiera gry „Hard West 2” podnosi kurs Ice Code Games o 100 proc.
fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Ice Code Games to producent gier notowany na rynku NewConnect, który na giełdzie pojawił się w styczniu 2022 r. poprzez proces odwrotnego przejęcia spółki Avatrix i zastąpienia jej na parkiecie. Jednym z akcjonariuszy jest znany inwestor giełdowy January Ciszewski, który posiada ponad 28 proc. akcji. Więcej ma tylko jeden ze współzałożycieli studia, Paweł Wilk.

Na kilku platformach elektronicznej sprzedaży gier, 4 sierpnia zadebiutował ich tytuł Hard West 2”. Sprzedaż prowadzona jest m.in. na Steam, GOG i Humble Bundle. Tytuł, którego wydawcą jest Good Shepherd Entertainment, już w ciągu kilka godzin po premierze znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestseller.

Na platformie Steam w tym czasie z ponad 100 uzyskanych recenzji aż 91 proc. było pozytywnych. W szczytowym momencie grało w nią jednocześnie ok. 1900 osób, co raczej należy ocenić jako wynik przyzwoity. Sukces tytułu dostrzegli inwestorzy, przez co kurs Ice Code Games zyskiwał w czasie piątkowego handlu 104 proc. przy 1,06 mln zł obrotu. Do godziny 17.00 handel był już wstrzymany, a teoretyczny kurs otwarcia pokazywał wzrost ceny akcji o przeszło 170 proc. Kapitalizacja spółki w ciągu jednego dnia się podwoiła do blisko 130 mln zł.

Bankier.pl

„W ostatnich miesiącach bardzo ciężko pracowaliśmy nad dopracowaniem projektu tak, by spełniał wysokie oczekiwania graczy. Jest atrakcyjny zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytych mechanik. Liczę na to, że dobre oceny od graczy bezpośrednio przełożą się na równie wysoką i długofalową sprzedaż naszej najnowszej gry” - mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games, cytowany w komunikacie spółki.

„Rozmawiamy już z potencjalnymi partnerami na temat portowania „Hard West 2” na najpopularniejsze konsole. Jednak decyzję na temat dalszego rozwoju tego projektu podejmiemy wspólnie z wydawcą na podstawie wyników sprzedażowych po premierze – dodaje.

„Hard West 2” to kontynuacja gry strategicznej „Hard West”, która sprzedała się w liczbie ponad 500 tysięcy egzemplarzy na samym tylko PC. Jednym z autorów fabuły gry jest autor bestsellerów New York Times – Matt Forbeck. Głosów postaciom z gry użyczył m.in. Kevin Conroy znany z "Batman: The Animated Series", a o oprawę dźwiękową zadbał zdobywca nagrody BAFTA - Jason Graves, znany z takich tytułów jak "Dead Space", "Far Cry Primal" czy "Tomb Raider".

Koszty produkcji i marketingu gry "Hard West 2" w całości ponosi holenderski wydawca – Good Shepherd Entertainment. Spółka nie podała danych o stosunku i zasadach podziału zysku ze sprzedaży z wydawcą, który należy do notowanego na londyńskiej giełdzie Devolver Digital.

MKu

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kapitanzbik
Świetna gra. Gratulacje dla ICE.
bha
I dobrze wszystko jest dla ludzi w rozsądnych proporcjach.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki