REKLAMA

Ucieczka do złota i srebra

2011-03-23 13:20
publikacja
2011-03-23 13:20

Dziś przed południem złoto kosztowało 1433 USD za uncję a srebro 36,65 USD i rośnie prawdopodobieństwo kolejnych wzrostów notowań tych kruszców. Komplikująca się coraz bardziej sytuacja na świecie oraz utrata zaufania do pieniądza papierowego powodują, że ludzie na całym świecie uciekają do twardych aktywów, w tym do złota i srebra.


W USA niektóre stany na poważnie rozważają wprowadzenie złotego standardu aby zabezpieczyć lokalne gospodarki przed kryzysem. Jest to niezgodne z prawem federalnym, lecz determinacja zwolenników pieniądza kruszcowego jest duża.


I tak, znany kongresmen Ron Paul z Teksasu opowiedział się za wprowadzeniem abolicji przez Rezerwę Federalną i powrotem do złotego standardu.


Ustawodawcy w kilku stanach, jak Tennessee, Wirginii, New Hampshire i Południowej Karolinie przygotowali projekty ustaw dotyczące emisji własnych walut na wypadek upadku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. W Georgii projekt ustawy zakładający wprowadzenie walut opartych o złoto i srebro jest już w konsultacjach.


W stanie Utah planuje się wprowadzenie złotych i srebrnych monet, jako legalnego środka płatniczego. Ponadto wymiana tych monet na inny legalny środek płatniczy miałaby być wyłączona z obowiązku płacenia podatku stanowego.


Brad Galvez, Republikanin z Utah, który przygotował projekt ustawy powiedział, że jest to krok, który umożliwi podtrzymanie lokalnej gospodarki na wypadek upadku dolara.


- Jeżeli chcesz wydać złotą lub srebrną monetę na zakup, np. pary butów, to jej nominałem może być 1 dolar lecz cena rynkowa może wynosić np. 35 dolarów. Wydając taką monetę powinieneś otrzymać towar o jej faktycznej wartości a nie jej nominale – mówi Galvez. Prawo nie będzie jednak zmuszać handlowców do akceptowania monet z kruszcu.


Na banknotach dolarów amerykańskich widnieje napis "In God we trust". Znaczenie tego sloganu jest szczególne w dzisiejszej rzeczywistości. Amerykanom pozostała wiara w  Opatrzność Boską, bowiem ich waluta, będąca dziesiątki symbolem zaufania na całym świecie jest detronizowana przez złoto i srebro.Jan Mazurek / Investors TFI


Źródło:Investors TFI
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~abs
Słyszałem że Japonia chce sprzedac pewien zapas złota . Może to spowodowac stabilizację ceny na jakiś czas
~useless eater
w końcu po co mają z ty,mi amerykańskimi obligacjami czekać aż do upadku dollara?

chyba, że USA mogą im wyHAARPować jeszcze jedno trzęsienie ziemi i wtedy nie odważą się tych papierów wywalić
~fan złota
O ile mnie pamięć nie zawodzi (a nie jest z nią jeszcze tak źle), to w artykule 1. Konstytucji USA nadal znajduje się zapis, z którego wynika jednoznacznie, że jedynym legalnym środkiem płatniczym są złote i srebrne monety...
W związku z tym, jeśli coś jest niezgodne z prawem federalnym, to jest to (o dziwo!) papierowy
O ile mnie pamięć nie zawodzi (a nie jest z nią jeszcze tak źle), to w artykule 1. Konstytucji USA nadal znajduje się zapis, z którego wynika jednoznacznie, że jedynym legalnym środkiem płatniczym są złote i srebrne monety...
W związku z tym, jeśli coś jest niezgodne z prawem federalnym, to jest to (o dziwo!) papierowy pieniądz.
Takich absurdów, wynikających prawdopodobnie z niedopatrzeń (albo raczej ze złej woli) jest więcej. Podatek od dochodu również jest tam nielegalny, gdyż nie traktuje o nim żaden akt prawny, a mimo tego wszyscy go płacą. O, przepraszam. Nie wszyscy. Nie płacą już ci, którzy się zorientowali w sytuacji...
~dsf
chcą wyjąć metale od ludzi w stanach i zabrać to co jeszcze mają. FED nie pozwoli na oderwanie sie od złodziejskiego systemu
~koniec spektaklu
za rok będzie drukowany śmieć o nominale 1.000.000.000 dolarów z mordą Bernankego. jesteśmy świadkiem początku końca hiper-piramidy.
~mysl
Ciekawe kiedy bandy Obamy zostaną wysłane do pacyfikacji tych bezczelnych ludzi.
~useless eater
Panie Janie Ron Paul opowiada się za likwidacją Rezerwy Federalnej a nie abolicją przez rezerwę federalną

abolish the fed lub jak w tytule jego książki End the FED

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki