REKLAMA

Ubezpieczenie szkolne z dodatkowymi pakietami

2022-08-26 06:00, akt.2022-09-03 07:08
publikacja
2022-08-26 06:00
aktualizacja
2022-09-03 07:08

Ubezpieczenie NNW umożliwia pokrycie kosztów leczenia lub ich części powstałych w wyniku wypadków. Zakres ubezpieczenia może być bardzo szeroki – od najbardziej dramatycznych szkód np. utraty kończyny po pakiet stomatologiczny i pomoc psychologa. Dokładne zapoznanie się z ofertą pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie dla dziecka. Jak co roku przypominamy również, że ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oferowane w szkołach nie jest obowiązkowe

Ubezpieczenie szkolne z dodatkowymi pakietami
Ubezpieczenie szkolne z dodatkowymi pakietami
fot. Gorodenkoff / / Shutterstock

Początek roku szkolnego to dobry czas na wybór odpowiedniego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W polisach ubezpieczeniowych rodzice mogą zdecydować się na odpowiedni wariant ochrony dla swoich dzieci. Wśród nowości, które pojawiły się w ostatnich latach znaleźć można m.in. ubezpieczenie od hejtu w internecie, od ugryzienia kleszcza, pomoc psychologa oraz pakiet stomatologiczny.

Co zawiera ubezpieczenie szkolne (NNW)?

Oprócz „klasycznych” wypadków w szkole, związanych m.in. z uprawianiem sportu podczas zajęć wychowania fizycznego, w placówkach oświaty dzieci mogą być narażone na hejt w internecie ze strony swoich rówieśników. Od niedawna rodzice mogą wykupić pakiet ubezpieczeniowy zawierający ochronę przed tym ryzykiem.

Reklama

Polisa zawierająca tego typu ochronę ubezpieczeniową obejmuje następstwa naruszenia dobrego imienia lub prawa do prywatności w internecie, w tym w mediach społecznościowych. W przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową ubezpieczony może skorzystać m.in. z pomocy prawnej, konsultacji z psychologiem oraz usług specjalisty IT, który zajmie się usunięciem lub zatrzymaniem dostępu do negatywnych lub bezprawnie udostępnionych informacji o ubezpieczonym.

WEEKEND RODZICIELSKI

Pakiet stomatologiczny w ubezpieczeniu NNW

Wypadek w szkole może wiązać się nie tylko ze złamaniem, zwichnięciem lub innego rodzaju uszkodzeniem ciała, ale także z utratą zębów. W takim przypadku odpowiednio dobrane ubezpieczenie NNW może także pokryć koszty leczenia stomatologicznego, które okaże się niezbędne po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku. W takim przypadku ubezpieczyciel z reguły podaje maksymalną kwotę, do jakiej zostanie pokryta usługa w przeliczeniu na jeden ząb.

W bardziej rozbudowanych polisach znaleźć można również możliwość otrzymania zwrotu kosztów naprawy okularów korekcyjnych jeżeli uległy zniszczeniu podczas wypadku objętego ochroną ubezpieczeniową. 

Jak co roku przypominamy, że wykupywanie ubezpieczenia szkolnego w placówkach oświaty nie jest obowiązkowe. Rodzice mają prawo do wyboru ubezpieczenia. Więcej na temat źle dobranego NNW pisała Malwina Wrotniak w artykule pt. „Nieobowiązkowe, ale zalecane. Uwaga na ubezpieczenia NNW w szkole”.

Wykluczenia w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia 

Ubezpieczenie NNW działa przez cały rok, w dni wolne od nauki szkolnej (weekendy, dni ustawowo wolne, ferie zimowe i wakacje). Warto pamiętać, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) mogą być zastrzeżone okoliczności, w których polisa ubezpieczeniowa nie działa. Z reguły są to szkody powstałe w wyniku umyślnego działania dziecka, szkody powstałe wskutek zawodowego uprawiania sportów lub sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia jeżeli przyczyną wypadku lub zdarzenia było spożycie przez ubezpieczonego alkoholu, zażycie narkotyków, substancji psychotropowych, psychoaktywnych, innych środków odurzających lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, leków nieprzypisanych przez lekarza lub użytych niezgodnie z zaleceniem lekarza bądź niezgodnie ze wskazaniem ich użycia wynikającej z informacji dołączonej do opakowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Wysokość rocznej składki na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków uzależniona jest od zakresu ochrony. Rodzice mogą zdecydować się na rozszerzenie standardowej oferty o dodatkowe elementy. Kwota, jaką trzeba zapłacić za NNW w zależności od wybranego wariantu może wahać się od 25 zł do kilkuset złotych. 

Co do zasady funkcjonuje reguła: im wyższa wysokość składki, tym wyższa suma ubezpieczeniowa. Od sumy ubezpieczeniowej liczona jest wartość odszkodowania np. w przypadku uszczerbków na ciele. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie ubezpieczenia warto przeczytać informacje zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia, często dołączane są do nich tabeli ze szczegółowymi objaśnieniami. 

DF

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
po_co
Naciąganie rodziców na ubezpieczenia czas start!
Drodzy rodzice, za zdrowie i życie waszego dziecka w szkole odpowiada nauczyciel i dyrektor.
W sytuacji gdy dziecku stanie się krzywda (oby nigdy nikogo to nie dotknęło) to dyrektor odpowiada w pełni za ten stan.

Rodzice, szkoła ma obowiązek was o tym powiadomić - nawet
Naciąganie rodziców na ubezpieczenia czas start!
Drodzy rodzice, za zdrowie i życie waszego dziecka w szkole odpowiada nauczyciel i dyrektor.
W sytuacji gdy dziecku stanie się krzywda (oby nigdy nikogo to nie dotknęło) to dyrektor odpowiada w pełni za ten stan.

Rodzice, szkoła ma obowiązek was o tym powiadomić - nawet gdy dziecku tylko leci krew z wargi.
Jeżeli w szkole nie ma pielęgniarki lub lekarza to ŻADEN nauczyciel nie może stwierdzić, że wszystko jest dobrze - nie są lekarzami.

Rodzice, nauczyciel ma obowiązek wezwać pogotowie zawsze gdy dziecku stanie się krzywda, nawet gdy tylko uderzyło się w stół. Jak wyżej nauczyciel nie jest lekarzem nie jest przeszkolony do oceny sytuacji!

Rodzice, szkoła ma obowiązek spisać protokół z wypadku i ma obowiązek wam go przedstawić, a wy jako rodzice macie pełne prawo go kwestionować! Szkoła ma 21 dni na sporządzenie takiego protokołu po zakończeniu badania sprawy i uwaga, szkoły bardzo często w tym protokole wybielają swoich nauczycieli.

Dwa lata temu przechodziłem przez taką sytuację. Mój syn stracił zęba bo pani która go pilnowała na świetlicy miała ważną krzyżówkę do rozwiązania.
Efekt był taki, że źle umocowana szafa spadła wprost na mojego syna który stał na szczęście metr od niej bo gdyby był bliżej to dzisiaj by już nie żył.

Szkoła nie dostarczyła protokołu, a później w nim nakłamała, nie wezwano karetki, nie powiadomiono nas rodziców, a mnie czekało spędzenie połowy nocy w szpitalu. Dziecko było narażone na prześwietlenie, na bolesne badanie, na leczenie kanałowe.

W takiej sytuacji szkoła musi pokryć koszty leczenia z policy OC którą ma obowiązek posiadać!
Co więcej rodzice, macie pełne prawo żądać zadość uczynienia i ubezpieczyciel musie wam je wypłacić również z polisy OC!
Niestety w Polsce zadośćuczynienie to nie są wysokie kwoty ale macie do tego prawo.

Przy wykupionym NNW szkoła zapomina o swoim OC, a macie pełne prawo korzystać z obu tytułów!
Jeżeli dziecku stanie się krzywda z winy i pod opieką szkoły, macie prawo do zwrotu kosztów leczenia z OC szkoły, do zadośćuczynienia z OC szkoły i do wypłaty zgodnej z warunkami waszego ubezpieczenia NNW.

Pamiętajcie o tym, to są wasze dzieci, a w Polsce wszyscy będą starali się z was zrobić wyrodnych rodziców bo nie nauczyliście dzieci jak mają opiekować się nauczycielami.

PS. Mam pełne prawo pisać w ten sposób. Sam uczyłem co prawda na uczelni ale jednak, moja żona pracowała w żłobku, a teraz pracuje w przedszkolu, moja siostra również od lat pracuje w przedszkolu.
Nie obrażam wszystkich nauczycieli ale wyłącznie tych którzy nie potrafią wykonywać swojej pracy - dla jasności.
ehud
"Więcej na temat źle dobranego NNW pisała Malwina Wrotniak w artykule pt. "Nieobowiązkowe, ale zalecane. Uwaga na ubezpieczenia NNW w szkole" - to wygląda na ukłon doktorantki Florek w kierunku naczelnej :)
ehud
Czy w Konstytucji wciąż jest zapis o darmowym dostępie do uniwersalnej służby zdrowia dla każdego obywatela Polski?

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki