REKLAMA

Uber otworzył Centrum Usług Biznesowych w Krakowie

2016-09-15 12:29
publikacja
2016-09-15 12:29

Uber, amerykańska firma oferująca alternatywne usługi przewozu osób, otworzyła w czwartek Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, w którym zatrudnia ponad 90 osób. W przyszłym roku liczba pracowników ma wzrosnąć do ponad 150. To drugie takie centrum w Europie.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / / FORUM

Dyrektor Ubera w Polsce Kacper Winiarczyk poinformował PAP, że krakowski zespół obsługuje większość procesów biznesowych firmy na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pracownicy wykonują zadania związane m.in. z systemowym rozwiązywaniem problemów pasażerów, ułatwianiem pracy kierowcom, kwestiami technicznymi czy logistycznymi.

Centrum spełnia dwie funkcje - rozwiązuje problemy użytkowników i wypracowuje rozwiązania, aby te problemy nie powtórzyły się w przyszłości - wyjaśnił.

Uber zatrudnia przede wszystkim młode osoby z wyższym wykształceniem i studentów ostatnich lat, władających językami obcymi, jak angielski, włoski, francuski, rosyjski, niemiecki, czeski, słowacki. Obecnie są to 93 osoby, do końca tego roku będzie to 120, a docelowo 150 osób, przy czym myślę, że w przyszłym roku liczba ta zostanie przekroczona - ocenił Winiarczyk.

Amerykańska firma oszacowała wartość inwestycji w Krakowie na blisko 40 mln zł. Krakowskie Centrum Usług Biznesowych (Center of Excellence) zapewniają przedstawiciele Ubera - jest ważnym punktem operacyjnym w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Druga taka jednostka w Europie działa w Limerick w Irlandii.

Według nich zlokalizowanie inwestycji w stolicy Małopolski podkreśla znaczenie Polski dla Ubera. Polska jest dla nas trzecim najważniejszym, po Wielkiej Brytanii i Francji, rynkiem w Unii Europejskiej. To jeden z 15 krajów - na ponad 70, w których dostępny jest Uber - gdzie działamy w więcej niż pięciu miastach - zaznaczył Robbie Khazzam, dyrektor Ubera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak dodał, z aplikacji korzysta w naszym kraju ponad 300 tys. użytkowników oraz kilka tysięcy kierowców. Obecnie w Polsce Uber oferuje swoje usługi w siedmiu aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, aglomeracji śląskiej.

Działalność Ubera spotyka się z protestami taksówkarzy na świecie. Przeciwko, ich zdaniem, nieuczciwej konkurencji protestowano w tym roku m.in. w stolicach Wielkiej Brytanii, Francji, Czech czy Węgier. (PAP)

rgr/ son/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~wwff
A ja myślałem, że Ubera stworzyła grupka zapaleńców, która skrzyknęła się przez Facebooka!
A to korpo.
~poborcapodatkowy
Kaczor to zmieni i juz to robi. Zacznie wszystkich opodatkowywac od obrotu.

Panie Kaczynski czekamy na opodatkowanie w Polsce od obrotu:
- branzy hazardowej ( stawka 5% bedzie adekwatna)
- spolek technologicznych i IT ( Google, Apple, Microsoft, Intel, Oracle, Samsung itd)
- wszystkich korporacji z USA, krajow zachodnich
Kaczor to zmieni i juz to robi. Zacznie wszystkich opodatkowywac od obrotu.

Panie Kaczynski czekamy na opodatkowanie w Polsce od obrotu:
- branzy hazardowej ( stawka 5% bedzie adekwatna)
- spolek technologicznych i IT ( Google, Apple, Microsoft, Intel, Oracle, Samsung itd)
- wszystkich korporacji z USA, krajow zachodnich ktore stosuja optymalizacje podatkowa kupujac prawa lub licencje swojej firmy matki w Irlandii czy Holandii ( za to ze nie placily podatku wczesniej i oszukiwaly nas proponuje ich opodatkowac 8% od obrotu)
- wszystkie Ubery, DPD, FeDexy, McDonaldy itd, wszelkie korporacje ktore wykupily spolki w Polsce np. co produkuja materace czy meble i ciagna kase na zachod nie placac grosza

Podatki powinno sie ciagnac z tych duzych firm co maja z czego placic a nie dawac im ulgi na 10tki lat z zerowym podatkiem a sciagac je z Kowalskiego ktory rozkreca biznes, dystrybucja tego podatku powinna byc w odwrotna strone niz dotychczas byla.

Nie chca firmy placic podatku w miejscu godzie zarabiaja kase to niech sie wynosza z Polski. Przyjdzie inny kapital ktory zaplaci podatek i bedzie zarabial. AMERYKANSKIM, NIEMIECKIM, Angielskim czy Holenderskim byznesmenom mozemy juz podziekowac, nie podoba sie w Polsce robic biznesu to prosze pakowac walizki i sie udac z produkcja i uslugami do swoich krajow gdzie tez sprzedacie produkty swoim rodakom i obywatelom.

KONIEC OKRADANIA POLSKI przez nierobow z USA czy zachodu
~Podatnik
Bardzo się cieszymy. Szkoda tylko, że amerykańskie firmy w ogóle nie płacą podatków w Europie.

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki