UW i Cambridge razem powalczą o unijne pieniądze

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Cambridge poszerzają współpracę. Uczelnie wspólnie złożyły wniosek w prestiżowym, unijnym programie Teaming.

Rektor Uniwersytetu warszawskiego, profesor Marcin Pałys zapowiedział, że wspólne badania będą dotyczyć najważniejszych obecnie dziedzin rozwoju: biotechnologii, genetyki, ale także nowe materiały dla elektroniki. W dalszej perspektywie mowa też jest o wspólnej pracy nad szczepionką nad pewną szczególną odmianą nowotworu oraz o projektach dotyczących nowych materiałów.

Uniwersytety mówią tez o stworzeniu centrum doskonałości. Profesor Leszek Borysiewicz Z Uniwersytetu Cambridge tłumaczy, że to koncepcja, która lepiej wykorzysta potencjał naukowców obu uczelni. Podkreśla przy tym, że u nas jest jest infrastruktura, która spokojnie pozwala prowadzić wiele badań w Polsce.

Uniwersytet Cambridge to jedna z najlepszych uczelni na świecie. W rankingu szanghajskim znajduje się na piątej pozycji. Uniwersytet Warszawski w tym samym zestawieniu znajduje się dopiero w czwartej setce.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil