REKLAMA

UW i Cambridge razem powalczą o unijne pieniądze

2014-10-20 10:23
publikacja
2014-10-20 10:23

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Cambridge poszerzają współpracę. Uczelnie wspólnie złożyły wniosek w prestiżowym, unijnym programie Teaming.

Rektor Uniwersytetu warszawskiego, profesor Marcin Pałys zapowiedział, że wspólne badania będą dotyczyć najważniejszych obecnie dziedzin rozwoju: biotechnologii, genetyki, ale także nowe materiały dla elektroniki. W dalszej perspektywie mowa też jest o wspólnej pracy nad szczepionką nad pewną szczególną odmianą nowotworu oraz o projektach dotyczących nowych materiałów.

Uniwersytety mówią tez o stworzeniu centrum doskonałości. Profesor Leszek Borysiewicz Z Uniwersytetu Cambridge tłumaczy, że to koncepcja, która lepiej wykorzysta potencjał naukowców obu uczelni. Podkreśla przy tym, że u nas jest jest infrastruktura, która spokojnie pozwala prowadzić wiele badań w Polsce.

Uniwersytet Cambridge to jedna z najlepszych uczelni na świecie. W rankingu szanghajskim znajduje się na piątej pozycji. Uniwersytet Warszawski w tym samym zestawieniu znajduje się dopiero w czwartej setce.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/dj

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki