USA: zakaz palenia w mieszkaniach komunalnych

Amerykański rząd wprowadza zakaz palenia tytoniu w budynkach komunalnych. Przepisy, które wejdą w życie na początku przyszłego roku, będą dotyczyć także mieszkań.

Regulacje, ogłoszone przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, zakazują palenia w mieszkaniach, na korytarzach, biurach i wspólnych pomieszczeniach bloków komunalnych oraz na zewnątrz, w odległości do 7,5 metra od budynków. Zakaz obejmuje papierosy, cygara i fajki wodne. Papierosy elektroniczne są dopuszczalne. Przepisy dotyczą prawie miliona mieszkań, które są dofinansowywane przez władze federalne.

Sekretarz mieszkalnictwa i rozwoju miast Julian Castro tłumaczy, że celem rozporządzenia jest ochrona przed negatywnymi skutkami dymu tytoniowego dzieci i sąsiadów palaczy. Wyraził nadzieję, że zakaz uda się wyegzekwować poprzez ostrzeżenia i drobne kary finansowe połączone z akcją edukacyjną i wsparciem dla osób, które chcą zerwać z uzależnieniem.

Przepisy zakazujące palenia w budynkach komunalnych amerykański rząd wprowadza w formie rozporządzenia. Oznacza to, że przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie mógł je anulować, o ile uzna to za stosowne.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tqketake

na wolność

! Odpowiedz
3 6 ~Misia

Mam sasiada ktory pali smierdzace skrety smierdzi przez drzwi nie mowiac juz o tym jak je otworzy istna melina papierochowa. Z jakiej racji mam wachac ten smrod i sie truc. Papierochy truja i zabijaja nie tylko tych co pala i tylko o to sie rozchodzi a nie o prawo do wolnosci itp

! Odpowiedz
4 5 ~niepelnosprawny_org

u nas też to samo, wydzielić miejsce w budynku na takie "trucie" siebie i innych...

! Odpowiedz
4 9 ~slc350

Dzisiaj "bravo" , a jutro będziesz podbijał kartę przy wyjściu do kibla.......

! Odpowiedz
2 9 ~Witek

I dobrze, w końcu to mieszkanie państwa i ma prawo decydować na jakich warunkach ktoś je użytkuje.

Abstrahując od kwestii czy mieszkania socjalne powinny istnieć.

! Odpowiedz
5 1 ~mwa

Ale te "mieszkania państwowe" są kupowane za pieniądze obywateli. Które płacą tez najbiedniejsi ( np. podatki stanowe - odpowiednik naszego VATu ). Czyli mamy sytuację - państwo zabiera Ci pieniądze, następnie za te pieniądze kupuje Ci mieszkanie, ale zaczyna rościć sobie prawo co Ty w tym, kupionym za de facto twoje pieniądze mieszkaniu, masz prawo robić.
Jak Ci PiS zdecyduje że w "mieszkaniach państwowych" seks możesz uprawiać wyłącznie w celach prokreacyjnych, za pozwoleniem urzędnika, to też będziesz zadowolony?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~mamaq odpowiada ~mwa

A jak PO zdecyduje że trzeba oddać twoją kamienicę.
Zaczniesz protestować wtedy żywcem spalą Cię w ognisku utną głowę i zostawią dla postrachu.
To Co dobrze Ci będzie.

! Odpowiedz
0 2 ~jerzy

A rano zbiórka na korytarzu.

! Odpowiedz
0 0 ~mwa odpowiada ~mamaq

A dostrzegasz różnicę między prywatną kamienicą którą właściciel kupił za swoje pieniądze, a rządowymi mieszkaniami, które rząd kupuje za pieniądze obywateli?

! Odpowiedz
5 4 ~xx

bravo

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne