REKLAMA

USA: zakaz palenia w mieszkaniach komunalnych

2016-12-01 06:32
publikacja
2016-12-01 06:32
USA: zakaz palenia w mieszkaniach komunalnych
USA: zakaz palenia w mieszkaniach komunalnych
/ thetaXstock

Amerykański rząd wprowadza zakaz palenia tytoniu w budynkach komunalnych. Przepisy, które wejdą w życie na początku przyszłego roku, będą dotyczyć także mieszkań.

Regulacje, ogłoszone przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, zakazują palenia w mieszkaniach, na korytarzach, biurach i wspólnych pomieszczeniach bloków komunalnych oraz na zewnątrz, w odległości do 7,5 metra od budynków. Zakaz obejmuje papierosy, cygara i fajki wodne. Papierosy elektroniczne są dopuszczalne. Przepisy dotyczą prawie miliona mieszkań, które są dofinansowywane przez władze federalne.

Sekretarz mieszkalnictwa i rozwoju miast Julian Castro tłumaczy, że celem rozporządzenia jest ochrona przed negatywnymi skutkami dymu tytoniowego dzieci i sąsiadów palaczy. Wyraził nadzieję, że zakaz uda się wyegzekwować poprzez ostrzeżenia i drobne kary finansowe połączone z akcją edukacyjną i wsparciem dla osób, które chcą zerwać z uzależnieniem.

Przepisy zakazujące palenia w budynkach komunalnych amerykański rząd wprowadza w formie rozporządzenia. Oznacza to, że przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie mógł je anulować, o ile uzna to za stosowne.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Misia
Mam sasiada ktory pali smierdzace skrety smierdzi przez drzwi nie mowiac juz o tym jak je otworzy istna melina papierochowa. Z jakiej racji mam wachac ten smrod i sie truc. Papierochy truja i zabijaja nie tylko tych co pala i tylko o to sie rozchodzi a nie o prawo do wolnosci itp
~niepelnosprawny_org
u nas też to samo, wydzielić miejsce w budynku na takie "trucie" siebie i innych...
~slc350
Dzisiaj "bravo" , a jutro będziesz podbijał kartę przy wyjściu do kibla.......
~Witek
I dobrze, w końcu to mieszkanie państwa i ma prawo decydować na jakich warunkach ktoś je użytkuje.

Abstrahując od kwestii czy mieszkania socjalne powinny istnieć.
~mwa
Ale te "mieszkania państwowe" są kupowane za pieniądze obywateli. Które płacą tez najbiedniejsi ( np. podatki stanowe - odpowiednik naszego VATu ). Czyli mamy sytuację - państwo zabiera Ci pieniądze, następnie za te pieniądze kupuje Ci mieszkanie, ale zaczyna rościć sobie prawo co Ty w tym, kupionym za de facto twoje pieniądze Ale te "mieszkania państwowe" są kupowane za pieniądze obywateli. Które płacą tez najbiedniejsi ( np. podatki stanowe - odpowiednik naszego VATu ). Czyli mamy sytuację - państwo zabiera Ci pieniądze, następnie za te pieniądze kupuje Ci mieszkanie, ale zaczyna rościć sobie prawo co Ty w tym, kupionym za de facto twoje pieniądze mieszkaniu, masz prawo robić.
Jak Ci PiS zdecyduje że w "mieszkaniach państwowych" seks możesz uprawiać wyłącznie w celach prokreacyjnych, za pozwoleniem urzędnika, to też będziesz zadowolony?
~mamaq odpowiada ~mwa
A jak PO zdecyduje że trzeba oddać twoją kamienicę.
Zaczniesz protestować wtedy żywcem spalą Cię w ognisku utną głowę i zostawią dla postrachu.
To Co dobrze Ci będzie.
~jerzy
A rano zbiórka na korytarzu.
~mwa odpowiada ~mamaq
A dostrzegasz różnicę między prywatną kamienicą którą właściciel kupił za swoje pieniądze, a rządowymi mieszkaniami, które rząd kupuje za pieniądze obywateli?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki