REKLAMA

USA: sztab Trumpa potwierdza kandydaturę Romneya

2016-11-21 18:24
publikacja
2016-11-21 18:24
fot. Carlo Allegri / YAY Foto

Jeden z największych krytyków Donalda Trumpa może wejść do jego rządu. Sztab miliardera potwierdził, że były kandydat na prezydenta Mitt Romney jest brany pod uwagę przy obsadzaniu stanowiska sekretarza stanu.

Podczas prawyborów partii republikańskiej Mitt Romney przekonywał, że Donald Trump jest politycznym oszustem o temperamencie trzecioklasisty, który przez całe życie wykorzystywał innych i którego obietnice są bezwartościowe. "Jego program doprowadzi do recesji, jego polityka zagraniczna zwiększy zagrożenie dla Ameryki. On nie ma charakteru i wiedzy, by zostać prezydentem" - mówił biznesman.

Jednak w miniony weekend Mitt Romney przyjął zaproszenie Donalda Trumpa na rozmowę o sytuacji międzynarodowej. Romney nie chciał mówić, czy otrzymał propozycję i czy jest nią zainteresowany. Informację o tym, że jest rozważany na stanowisko szefa amerykańskiej dyplomacji potwierdził jednak wiceprezydent elekt Mike Pence. "Gubernator Romney jest aktywnie i poważnie rozważany jako kandydat na sekretarza stanu USA" - oświadczył Pence. Początkowo spekulowano, że sekretarzem stanu w rządzie Donalda Trumpa zostanie Rudolph Giuliani. Cieniem nad jego kandydaturą położyła się jednak działalność biznesowa byłego burmistrza Nowego Jorku. Innym kandydatem jest były ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ John Bolton.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ nyg

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Alli
Blagier i mormon u sterów... Pogratulować amerykanom

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki