USA i Kuba przywrócą bezpośrednie usługi pocztowe

Stany Zjednoczone i Kuba - przywrócą, zerwane przed ponad 50 laty, bezpośrednie usługi pocztowe - ogłoszono w piątek równocześnie w Waszyngtonie i Hawanie. Będzie to kolejny krok w realizowanym obecnie historycznym zbliżeniu między obu państwami.

Porozumienie ogłosiło kubańskie ministerstwo spraw zagranicznych a później potwierdził je Departament Stanu USA.

Według kubańskiego MSZ "pilotowy projekt" przywrócenia wymiany pocztowej między Kubą i USA "wejdzie w życie w ciągu najbliższych tygodni, a w przyszłości przybierze ostateczny charakter".

Departament Stanu sprecyzował, że "projekt pilotowy" umożliwi bezpośrednie wysyłanie listów i przesyłek ekspresowych pocztą lotniczą kilka razy w tygodniu. Szczegóły mają być dopracowane w najbliższej przyszłości.

Łączność kurierska między USA i Kubą została zerwana w 1963 r., wkrótce po wejściu w życie amerykańskiego embarga na handel z Kubą. Odtąd Amerykanie mogli wysyłać listy na Kubę jednie za pośrednictwem krajów trzecich.

Rok temu, 17 grudnia, prezydenci USA i Kuby Barack Obama i Raul Castro ogłosili historyczną decyzję o nawiązaniu kontaktów po ponad 50 latach przerwy i wzajemnej wrogości. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil