REKLAMA

USA: finansista z Wall Street ma być szefem resortu finansów

2016-11-30 01:01
publikacja
2016-11-30 01:01

Finansista Steven Mnuchin mający silne związki z Wall Street oraz Hollywood, ale bez żadnego doświadczenia w rządzie, ma być szefem resortu finansów w administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa - podał we wtorek "New York Times".

fot. CARLO ALLEGRI / / FORUM

Zdaniem nowojorskiej gazety, powołującej się za źródła z zespołu Trumpa ds. przejęcia administracji, prezydent elekt ma ogłosić nominację Mnuchina już w środę.

53-letni Mnuchin, absolwent uniwersytetu Yale, był szefem finansowym kampanii Trumpa. Zaczynał swoją karierę w banku Goldman Sachs, gdzie pracował przez 17 lat. Następnie stworzył własny fundusz hedgingowy i zaczął finansować takie przeboje amerykańskiego kina jak "X-Men" czy "Avatar". Jego narzeczoną jest aktorka Louise Linton, która będzie jego trzecią żoną.

Jak zwraca uwagę "NYT", wybór Mnuchina jest sprzeczny z retoryką Trumpa podczas kampanii. Wielokrotnie atakował wtedy sektor finansowy, a w jednym ze spotów wyborczych oskarżył prezesa Goldman Sachs o "okradanie naszej klasy robotniczej".

Mnuchin, jeśli uzyska aprobatę Senatu, nie będzie jednak pierwszym szefem resortu finansów USA wywodzącym się z Goldman Sachs. Jego poprzednicy ze stażem pracy w tym banku to Henry Paulson, który kierował tym resortem w administracji George'a W. Busha oraz Robert E. Rubin, szef tego resortu za prezydenta Billa Clintona. (PAP)

icz/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~optymista
Do bliskiego otoczenia Obamy trafiło 6 specjalistów prosto z tego banku, do Trumpa ma trafić ktoś kto zna układy i filozofię działania tego banku, ale już nie jest z nim związany. Własnie o takich ludzi chodzi Trumpowi, niezależni i mający wiedzę.
~zez
ależ ty jesteś naiwny. Tak, tak, Trump który osobiście zna kilku byłych prezydentów USA i to jeszcze z lat 80. i wcześniej a ty myślisz, że facet nie jest z establishmentu
~uh
Czemu bankierami nie sa Swiadkowie Jechowy?
~stefcio
Bo przestrzegają przykazań
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~plebs
Nie mial innego wyjscia. Skonczyl by jak kennedy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki