REKLAMA

UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę

2020-01-17 15:56
publikacja
2020-01-17 15:56

UOKiK wydał warunkową zgodę na koncentrację i przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę - podał Urząd na stronie internetowej. Vectra musi sprzedać sieć należącą do niej lub Multimediów w ośmiu miastach, a w 13 kolejnych dać konsumentom możliwość zmiany operatora bez ponoszenia kosztów, aby - w ocenie regulatora - nie doszło do ograniczenia konkurencji.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Nałożony na Vectrę warunek zakłada sprzedaż sieci w miejscowościach - Gorzów Wielkopolski, Kwidzyn, Łowicz, Olsztyn, Ostróda, Pogórze, Pruszcz Gdański i Stargard, a następnie utworzenie nowych spółek, do których przeniesione zostanie mienie z każdego z wymienionych miast - m.in. umowy z abonentami, infrastrukturę telekomunikacyjną, umowy z pracownikami, dokumentację księgową i techniczną oraz bazy abonentów.

Spółki te zostaną sprzedane niezależnemu inwestorowi, który będzie musiał zostać zaakceptowany przez UOKiK.

"Do czasu sprzedaży nowe spółki będą musiały świadczyć usługi dostępu do płatnej telewizji oraz szerokopasmowego internetu stacjonarnego na poziomie nie gorszym niż wcześniej Vectra lub Multimedia. Ponadto, do czasu sprzedaży, Vectra nie będzie prowadzić aktywnych działań marketingowych w celu pozyskania abonentów korzystających z tych sieci" - napisano w komunikacie.

Drugim warunkiem jest umożliwienie abonentom z 13 miejscowości (w Barcinie, Inowrocławiu, Kruszwicy, Lubiczu Dolnym, Łęczycy, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Piechcinie, Słubicach, Strzelnie, Suwałkach, Szubinie i Świnoujściu) swobodnej zmiany przedsiębiorcy świadczącego usługi.

"W ciągu siedmiu miesięcy od uprawomocnienia się decyzji Vectra musi poinformować klientów, że w czasie kolejnych dziewięciu miesięcy mogą bezpłatnie rozwiązać umowę dostępu do płatnej telewizji i/lub szerokopasmowego stacjonarnego dostępu do internetu. Dotyczyć to będzie umów z Vectrą i jej spółkami zależnymi, w tym z Multimediami" - napisano.

"Powiadomienie może zostać wysłane listem poleconym lub mejlem. Ponadto ta informacja będzie przekazywana wraz z rachunkami i fakturami oraz za pośrednictwem dekoderów" - dodano.

UOKiK podał, że wydana decyzja nie jest prawomocna, a zgłaszającemu przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pod koniec sierpnia 2018 roku Vectra złożyła do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na kupno 100 proc. akcji spółki Multimedia Polska, a we wrześniu 2018 r. urząd skierował postępowanie w sprawie przejęcia kontroli do drugiego etapu i ocenił, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach.

UOKiK przedstawił Vectrze zastrzeżenia do przejęcia kontroli nad spółką w maju 2019 r.

Vectra oraz Multimedia Polska (Multimedia) działają m.in. na rynku telewizji kablowej oraz dostępu do internetu. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki