Telemarketerzy ukarani przez UOKiK. Zapraszali na badania połączone ze sprzedażą

Szef Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę telemarketingową Arstele karę blisko 37 tys. zł - podał we wtorek UOKiK.

(YAY Foto)

Jak poinformował urząd w komunikacie, firma Arstele dzwoniła do konsumentów i zapraszała na badania w ramach „Akademii Zdrowia". Z ustaleń UOKiK wynika, że telemarketerzy nie informowali o tym, że podczas spotkania odbędzie się sprzedaż, a także nie mieli zgody konsumentów na przekazanie informacji marketingowych.

"Prezes urzędu uznał, że firma Arstele naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożył na nią karę w wysokości prawie 37 tys. zł (36 825 zł), a także nakazał zaniechania kwestionowanej praktyki" - wskazał UOKiK.

Jak przypominał urząd, każdy przedsiębiorca, który dzwoni do konsumenta w celach marketingu bezpośredniego, powinien mieć na to jego wyraźną, wcześniejszą zgodę. "Wynika to z art. 172 Prawa telekomunikacyjnego. Nie można o nią pytać na początku rozmowy" - wyjaśniono.

To kolejna decyzja urzędu dotycząca naruszenia art. 172 Prawa telekomunikacyjnego - podkreślono. "Pod koniec 2018 r. prezes UOKiK stwierdził, że spółka ACS Medica ze Śremu dzwoniła do konsumentów bez ich zgody, a w połowie maja informowaliśmy o karze dla spółki Smak i Zdrowie" - dodano. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne