REKLAMA

UOKiK sprawdza, czy Agora powinna zgłosić wniosek o koncentrację ws. przejęcia Radia Zet

2019-03-12 10:58
publikacja
2019-03-12 10:58

UOKiK sprawdza, czy Agora powinna zgłosić wniosek o koncentrację w sprawie przejęcia Radia Zet. Jeśli z analiz wyjdzie, że taki wniosek był konieczny, Agorze i jego partnerowi w tej transakcji grozi kara do 10 proc. obrotu - poinformował prezes UOKiK Marek Niechciał.

fot. / / materiały dla mediów

W lutym Agora podała, że zawarła z SFS Ventures przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów Eurozet za 130,75 mln zł.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", regulującą szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures, jako wspólnika większościowego, i Agorę, jako wspólnika mniejszościowego, oraz zasady współpracy tych podmiotów. Umowa wspólników przewiduje m.in. zobowiązania Agora i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up).

"Spółki uznały, iż tak napisały umowę, że nie muszą zgłaszać do UOKiK wniosku o koncentrację. Chcemy sprawdzić czy rzeczywiście niezgłoszenie było uzasadnione, czy jednak powinni zgłaszać" - powiedział dziennikarzom Niechciał.

"Za niezgłoszenie wniosku o koncentrację kary są do 10 proc. obrotu. Teraz czekamy na dokumenty z Agory, na podstawie analizy wyjdzie nam dokładnie, co jest tam zapisane" - dodał.

Prezes Niechciał poinformował, że trzeba sprawdzić, jaki jest próg obrotu, który powoduje, że powinni się zgłosić. W przypadku obrotów Agory i Radia Zet - w opinii UOKiK - próg obrotu na pewno jest przekroczony, pytanie jest o firmę czeską, która została niedawno założona.

"W tym przypadku teoretycznie nie doszło do przekroczenia progu, ale nie patrzymy na konkretną spółkę, tylko czy nie stanowi ona części większej jednostki gospodarczej" - dodał. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
prs
Przegieciem jest ze kapital Sorosa zostal wpuszczony do Polski.
Orban u siebie nie pozwolilby na to.
mith21
I rozpatrzy to zupełnie niezależna od partii UOKiK. PiS w Polsce już Białoruś zrobił a Putinowska Rosja już za rogiem.
r4k
Kare to zapewne dostaną za to że ich Jarosław nie lubi. A paragraf się znajdzie.
grzegorzkubik
A dla kogo są te antypolskie media?
xxpp
Antypolskie PISwskie? dla wyznawców i zdrajców.
esterhaven
Komunistyczne władze wracają do dobrych wzorców zastraszania kułaków. Dobre modele nadal do ściągnięcia od towarzyszy z Białorusi lub rosji, gdzie funkcjonują nieprzerwanie
antypropaganda
Przecież komuszkowa gładź teraz jest w opozycji, nie zauważyłeś? Może pora się obudzić?
histeryk odpowiada antypropaganda
pomyliłeś postkomunistów, obecnie ludzi o mocno proeuropejskich poglądach z aktywnymi komunistami - czyli ludźmi którzy wprowadzają system komunistyczny w życie. Bo prawdziwej komuny, komuny w praktyce, należy doszukiwać się u obecnie rządzących, bo takie same jak PZPR mają standardy rządzenia i chyba takie same ambicje. Upaństwowić,pomyliłeś postkomunistów, obecnie ludzi o mocno proeuropejskich poglądach z aktywnymi komunistami - czyli ludźmi którzy wprowadzają system komunistyczny w życie. Bo prawdziwej komuny, komuny w praktyce, należy doszukiwać się u obecnie rządzących, bo takie same jak PZPR mają standardy rządzenia i chyba takie same ambicje. Upaństwowić, upartyjnić, ujednomyślnić naród, dorobić się i mieć przyszłość Polski w d.
wektorwg odpowiada histeryk
Wystarczy przeczytać biografie Gomułki aby zrozumieć że komuna to obecna Dobra Zmiana
antypropaganda odpowiada histeryk
wydaje mi się że za dużo GW się naczytałeś, albo bladego pojęcia nie masz jak wyglądał PZPR z którym to twój kochany redaktor naczelny się dogadał jak się podzielić władzą i kasą.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki