REKLAMA

UOKiK krytycznie o reklamie Vivus Finance

2016-02-02 12:29
publikacja
2016-02-02 12:29

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że zajmująca się udzielaniem pożyczek firma Vivus Finance wprowadzała konsumentów w błąd. Chodzi o reklamy informujące, że klient otrzyma pieniądze w ciągu 15 minut.

Firma Vivus Finance wprowadzała konsumentów w błąd / fot. Stocksnapper / YAY Foto

Dyrektor delegatury UOKiK w Warszawie Dorota Grudzień-Barbachowska wyjaśnia, że reklamy nie zawierały ważnej informacji, że czas na udzielenie pożyczki jest liczony od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Dodaje, że brak rzetelnej informacji mógł wpływać na decyzje konsumentów. Dorota Grudzień-Barbachowska podkreśla, że informacje o kosztach pożyczki i czasie, w jakim zostanie udzielona, są najważniejszymi przesłankami, które decydują o tym, którą firmę konsument wybierze.

Za karę spółka została zobowiązana do opublikowania decyzji UOKiKu na swojej stronie internetowej i w prasie.

Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca może odwołać się do sądu.

W styczniu UOKiK wszczął postępowania przeciwko pięciu bankom oraz poinformował o tym, że kolejne cztery towarzystwa ubezpieczeniowe zobowiązały się do obniżenia opłat likwidacyjnych w polisach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/magos

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~miro
kiedy uokik zajmie sie zydowską lichwą podnoszącą koszty prowadzenia konta
~UOKiK
Wtedy kiedy Ty zajmiesz się robotą a nie głupimi komentarzami :)
~Michał
Jeśli już mamy rozprawiać o "lichwie", to musisz wiedzieć, że terminem tym przyjęło się określać przesadnie wysokie oprocentowanie pożyczek, a nie opłaty za prowadzenie konta.
~Dżejms odpowiada ~Michał
Lichwa to pożyczanie kapitału na procent. To było kiedyś zakazane a zarabiało się na procencie od zysku z przedsięwzięcia. Pora powrócić do fundamentów bo to jest ewidentne manipulowanie terminologią. Ale nawet gdyby przyjąć podaną przez Ciebie definicję to jest jeszcze kwestia taka że obecnie zmusza się nas do Lichwa to pożyczanie kapitału na procent. To było kiedyś zakazane a zarabiało się na procencie od zysku z przedsięwzięcia. Pora powrócić do fundamentów bo to jest ewidentne manipulowanie terminologią. Ale nawet gdyby przyjąć podaną przez Ciebie definicję to jest jeszcze kwestia taka że obecnie zmusza się nas do posiadania konta - pensję tylko na konto. Więc ta krytyka jest uprawniona bo nie możesz zrezygnować z konta. To ciekawe dlaczego swoją drogą - jak myślisz?
~asas
Za co ta kara ? Napisali prawdę, tylko że nie całą. Takich reklam jest całe multum.
~bonzo
Informują dokładnie o RRSO -- ile tam było drobnym druczkiem? 400%?

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki