UOKiK: 10 000 nissanów z poważną usterką

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał wiadomość od polskiego oddziału Nissan Sales CEE o akcji naprawczej nissana note. Usterka wymagająca naprawy związana jest z poduszkami powietrznymi Takata, które przyczyniły się już do wielu kampanii naprawczych innych marek motoryzacyjnych.

(fot. REUTERS/Issei Kato / FORUM)

W Polsce do naprawy kwalifikują się 9 954 egzemplarze modelu note, które zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii od 30 sierpnia 2005 r. do 31 grudnia 2011 r. Problem dotyczy pogorszenia gęstości ładunku uruchamiającego urządzenia napełniania poduszki (system Takata SDI – bezdymne urządzenie napełniania poduszki kierowcy).

W razie wypadku, wewnętrzne ciśnienie może przekroczyć normę i spowodować rozerwanie obudowy stwarzając ryzyko uszkodzenia ciała lub życia kierowcy i pasażerów.

Kampania zostanie uruchomiona od stycznia 2016 r., a samochody będą naprawiane w porządku chronologicznym.

W drugiej połowie miesiąca problemy ze swoimi samochodami zgłosiło także Renault Polska oraz British Automotive Polska. W przypadku pierwszego, modele megane, scenic, espace, kadjar, trafic i master z rocznika 2015 r. mogą mieć problem z układem hamulcowym – istnieje ryzyko pęknięcia tarczy napędzającej wałek pompy próżniowej wspomagania układu hamulcowego.

Kampanią naprawczą objęte są 42 samochody. W przypadku British Automotive, konieczny jest montaż dodatkowego wspornika w 22 egzemplarzach modeli range rover evoque i discovery sport.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~ewww

A co ze wszystkimi nowymi, wadliwymi wieśwagenami???

! Odpowiedz
0 1 ~Ktoś

Nie ze wszytskimi (oj warto troszkę poczytac nie tylko nagłówki). Pozatym nie zagrazają życiu w przeciwieństwie do jak sądzę twoich ulubionych niśianków

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~Ktoś

Pisze o wszystkich wadliwych. I pyta co z nimi - wszystkimi wadliwymi. A ja się zastanawiam dlaczego miliardowych kar nasze państwo nie nakłada na VW? Podejrzewam że w analogicznej sytuacji Niemcy by zniszczyli naszą firmę bezzwłocznie.

! Odpowiedz
0 8 ~experiencedbuyer

Takata to ta sama firma, której wadliwe części (nie pamiętam już co to było), spowodowały akcje naprawczą milionów Toyot.
Firma jest znana z ekstremalnego cięcia kosztów (np. zamknęli fabrykę w Polsce ze względu na za wysokie ich zdaniem koszty pracy). Jednak jak widać nie ma nic za darmo. Wyśrubowane "targety" cen zakupów mszczą się w dwójnasób. Zapamiętajcie sobie "nie ma darmowych kotletów"! Pieprzenie o skali produkcji, lean manufacturing itp. korpo głupoty to tylko pieprzenie (sorry to właściwe słowo). Nadmiernie przyciśnięty dostawca, a to jest standard, obniży jakość i tyle. Nie ma innej mozliwości!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.