UKE: Ruszyły konsultacje ws. rozdysponowania częstotliwości 470–790 MHz

2019-08-06 18:36
publikacja
2019-08-06 18:36

Prezes UKE przedstawił do konsultacji publicznych projekt zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470 – 790 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 Mhz przez nadawców telewizyjnych - poinformowano we wtorek na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

/ UKE

"Prezes UKE realizując zapisy Krajowego Planu Działań opublikowanego 31 lipca 2019 r. przedstawia do konsultacji publicznych projekt planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470 – 790 MHz obejmujący plan migracji nadawców naziemnej telewizji cyfrowej (dalej "NTC") do zakresu 470-694 MHz oraz plan docelowy dla multipleksów MUX 1-6 po zwolnieniu pasma 700 MHz w Polsce" - czytamy na stronie urzędu.

Jak wyjaśniono, projekt uwzględnia warunki techniczne wykorzystania częstotliwości uzgodnione ze wszystkimi państwami UE jak i państwami niebędącymi członkami Wspólnoty tzn. z Białorusią i Ukrainą oraz uzgodnione wstępnie warunki techniczne z Rosją.

"W projekcie uwzględniono przeprowadzenie etapowej migracji kanałów na terenach południowo – zachodniej, zachodniej i północnej Polski w czasie umożliwiającym uruchomienie niezakłóconych usług szerokopasmowych w państwach sąsiednich. Zgodnie z projektem całkowite zwolnienie pasma 700 MHz przez NTC przewidziane jest na 30 czerwca 2022 r" - wskazano.

Uwagi do projektu będzie można składać w ciągu 30 dni m.in. w formie elektronicznej na adres: dc.konsultacje@uke.gov.pl z dopiskiem "Plan docelowy". 

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki