REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wicepremier: UE naciska na Polskę w sprawie wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków

2023-03-11 13:54
publikacja
2023-03-11 13:54

Unia Europejska naciska na Polskę w sprawie wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków dla sektora energetycznego, paliwowego i węglowego - poinformował dziennikarzy wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wicepremier: UE naciska na Polskę w sprawie wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków
Wicepremier: UE naciska na Polskę w sprawie wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FORUM

"Wiodącą rolę w pracach nad podatkiem od nadmiarowych zysków pełni ministerstwo klimatu. Ministerstwa finansów i aktywów państwowych współpracują w tym zakresie. Chcę mocno podkreślić, że ta regulacja nie jest naszym, krajowym pomysłem. Proponowaliśmy różne inne rozwiązania, dotyczące chociażby sektora energetycznego,bo tam już zyski poszły na zamrożenie cen energii elektrycznej. W tym przypadku mamy do czynienia z regulacjami unijnymi i monitowaniem ze strony Unii Europejskiej wprowadzenia tych rozwiązań podatkowych nie tylko dla sektora energetycznego, ale też paliwowego i węglowego" - powiedział dziennikarzom w Świnoujściu wicepremier Jacek Sasin.

Dodał, że prace nad rozwiązaniem trwają, na razie nie wiadomo, jak to finalnie będzie wyglądać i kiedy mogą one wejść w życie.

"Większość krajów europejskich te rozwiązania już wprowadziło" - powiedział Jacek Sasin.

Kilka dni temu przeciwko wprowadzeniu podatku od nadmiarowych zysków wypowiadał się prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Wskazał, że koncern ponosi już 14 mld zł kosztów zamrożenia cen gazu, chce wypłacić 6,4 mld zł dywidendę i ma w planach miliardowe inwestycje, z czego w samym 2023 roku około 36 mld zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (37)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Jak cię złapią za rękę na kradzieży to mów, że to nie twoja ręka.
carlito1
Albo wina putina albo unii albo tuska.... tylko nie pisowskich nieudacznków
polonu
ciekawe ile jeszcze pociągnie ten kraj , bankructwo wisi na włosku , wystarczy aby ceny ropy naftowej teraz ruszyły do góry i nokaut .
hfjdj
W cenie paliwa jest tylko mały % ceny ropy więc musiałaby te ceny ropy pójść do nieznanych dotąd poziomów a i tak wtedy pewnie cena na stacjach zamknęłaby się w 10zł a jakby umorzyli z połowę podatków to nawet i w 8zł :) Poza tym bankructwo to nic takiego. Hiszpania tyle razy bankrutowała i żyją. Ponoć najszczęśliwszy naród na świecie W cenie paliwa jest tylko mały % ceny ropy więc musiałaby te ceny ropy pójść do nieznanych dotąd poziomów a i tak wtedy pewnie cena na stacjach zamknęłaby się w 10zł a jakby umorzyli z połowę podatków to nawet i w 8zł :) Poza tym bankructwo to nic takiego. Hiszpania tyle razy bankrutowała i żyją. Ponoć najszczęśliwszy naród na świecie także ten. Byłem niedawno w Las Palmas to coś na ten temat mogę powiedzieć. Idziesz do sklepu i nikt na ciebie nie warczy, pytają z uśmiechem na twarzy czy chcesz torebkę: "necesita bolsa?", odpowiadasz "si" i patrzysz co się wyrabia a kasjerka pakuje twoje zakupy do torby i podaje z uśmiechem.
hfjdj odpowiada hfjdj
Dajesz 50 euro i nikt nie wydziwia że nie ma drobnych. U nas wyjmiesz jakikolwiek banknot to zawsze problemy, stękają na ciebie bo muszą wydać, rzucają tymi pieniędzmi jakby chcieli zabić.
sandman77
Mają tupet lewackie Eurobiurwy. Z jednej strony oszukują wstrzymując pieniądze a jednocześnie żądają nakładania ich podatków.
POLEXIT, JAK NAJSZYBCIEJ
janmieszak
afera za aferą.... widmo porażki zagląda w oczy i trezba jeszcze zdążyć się nachapać, bo powrót do koryta może zając wiele lat.... albo trwać wieczność. Rządzący doprowadzili do tego, że nieudacznik uważa pracujących za frajerów. Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach…sporcie,afera za aferą.... widmo porażki zagląda w oczy i trezba jeszcze zdążyć się nachapać, bo powrót do koryta może zając wiele lat.... albo trwać wieczność. Rządzący doprowadzili do tego, że nieudacznik uważa pracujących za frajerów. Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach…sporcie, zdrowiu, na energii, na paliwach…. Politycy mają w naturze, że idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzrzebna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
mkx
Panie Sasin! Unia też nam zabrała 2 mld zł, bo rząd nie był w stanie podporządkować się wyrokowi TSUE. Ale zła jest ta Unia!
po_co
Straszliwe głupoty piszesz, czy my w Polsce zostaliśmy podbici i jesteśmy terenem okupowanym, że mamy się komukolwiek podporządkowywać?
Kary nałożone na TSUE są niezgodne z umowami jakie Polska podpisała w 2004 roku.

Istnieją pewne kompetencje które oddaliśmy UE ale tych dotyczących sądów nie!

Te kompetencje oddało
Straszliwe głupoty piszesz, czy my w Polsce zostaliśmy podbici i jesteśmy terenem okupowanym, że mamy się komukolwiek podporządkowywać?
Kary nałożone na TSUE są niezgodne z umowami jakie Polska podpisała w 2004 roku.

Istnieją pewne kompetencje które oddaliśmy UE ale tych dotyczących sądów nie!

Te kompetencje oddało UE PiS które zgodziło się na to w porozumieniu dotyczącym KPO.
Więc jeżeli Polska zapłaci jakiekolwiek pieniądze UE to będzie w pełni wina PiSu, nie wiem dlaczego w mediach obraca przedstawia się tą sytuację jako przegraną dla Polski.

Ktokolwiek zdecyduje się zapłacić UE te pieniądze powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i zostać straconym za zdradę państwa.

Czym innym jest bajzel jaki PiS zrobił w Trybunale Konstytucyjnym i systemie sądowniczym, a czym innym oddawanie władzy obcym urzędnikom.

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki