REKLAMA

UBS zatrudni 350 osób w Krakowie

2019-04-02 14:37
publikacja
2019-04-02 14:37

UBS, szwajcarska korporacja finansowa, planuje zatrudnić ponad 350 pracowników w swoim oddziale w Krakowie. Obecnie UBS Business Solutions Poland zatrudnia 2,5 tys. osób. Firma zadeklarowała inwestycje o wartości co najmniej 90 mln zł.

/ YAY Foto

Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu rozwoju krakowskiego oddziału UBS w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Jak poinformowała we wtorek przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, UBS rozwija działalność w Zabierzowie k. Krakowa, w jednej z najstarszych podstref krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

W ramach otrzymanej decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji spółka zamierza rozbudować swoje działy w krakowskim oddziale, zajmujące się usługami w zakresie IT oraz rozwojem oprogramowania. Firma zadeklarowała inwestycje na poziomie co najmniej 90 mln zł oraz planuje zwiększyć zatrudnienie o ponad 350 osób.

UBS działa w Krakowie od 2007 roku; obecnie zatrudnia tam 2,5 tys. pracowników. Krakowski hub wspiera wszystkie oddziały UBS na świecie w takich dziedzinach, jak m.in. działalność operacyjna, finanse, prawo, ocena ryzyka, IT czy zarządzanie projektami.

Istniejąca od ponad 150 lat firma UBS działa obecnie w ponad 50 krajach świata i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne jej siedziby znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki