Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [11-17.01.2019 r.]

2019-01-19 12:00
publikacja
2019-01-19 12:00

WOŚP, Jurek Owsiak i Paweł Adamowicz. Tak najkrócej można podsumować teksty, które wywołały największą dyskusję wśród komentujących portalu Bankier.pl. Wśród 10 najchętniej komentowanych artykułów, aż 6 związanych jest z wydarzeniami podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a największe poruszenie wywołała informacja o dźgnięciu nożem prezydenta Gdańska, pod którą znalazło się 86 wpisów naszych użytkowników.

/ YAY Foto

Komentarz, który otrzymał najwięcej łapek w górę, zostawił użytkownik „kumatygosc” pod artykułem „Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka?” i brzmiał on: „Sąd do Owsiaka: 'Czy jest Pan prezesem firmy, której jest Pan właścicielem? "Owsiak: 'Nie wiem'. Sprawozdań finansowych jak nie było tak nie ma. 13 wyroków sądowych na karku. Psa bym mu nie zostawił do pilnowania”. Wpis ten zdobył 211 polubień.

Na drugim miejscu w tej kategorii, dla odmiany, znalazł się komentarz zostawiony pod artykułem o fatalnym miesiącu dla Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. „Jelenie się kapneły ze nie są myśliwym tylko zwierzyną w tym lesie. Dzięki Ryba.” – napisał użytkownik „sonmi451”, czym zdobył 154 łapki w górę.

Na trzecim stopniu podium wracamy do Jurka Owsiaka – a konkretniej do tekstu o jego zarobkach. „Tez chciałbym mieć dla mojej firmy darmową reklamę, darmowy czas antenowy, tysiące wolontariuszy… Za 17k miesięcznie? Jasne! Pokrzyczeć, powygłupiać się, poooooojąkać trochę... Wkręciłbym żonę, dwie córki, zięcia...” – napisał „prs” i zgarnął 142 polubienia.

Posty z największą liczbą polubień
Tytuł artykułu Treść Liczba polubień
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? Sąd do Owsiaka: "Czy jest Pan prezesem firmy, ... 211
Cała wstecz na funduszach inwestycyjnych Jelenie się kapneły ze nie są myśliwym tylko zwier... 154
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Szef WOŚP ujawnił wynagrodzenie Tez chcialbym miec dla mojej firmy darmowa reklame... 142
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? W normalnym kraju menedżer który stworzył taką ins... 136
Rządzący odpuszczają ws. zakazu handlu. Zaostrzenie przepisów wstrzymane Węgrzy wycofali się z niedzielnego zakazu handlu p... 135
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? działalność owsiaka jest szkodliwa..... 132
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Szef WOŚP ujawnił wynagrodzenie Ten portal notuje ogromny napływ "szeferowców... 131
Długa lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy  Inaczej mówiąc, brakuje ludzi, którzy potrafią rob... 131
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? Strona kontrowersje.net i tyle w temacie. Ten gość... 128
Rządzący odpuszczają ws. zakazu handlu. Zaostrzenie przepisów wstrzymane Też mogę stwierdzić, że to manipulacja, bo tych kt... 126

Jeżeli zaś chodzi o trzy najczęściej minusowane wpisy, to wszystkie znalazły się pod tym samym tekstem – o zyskach Złotego Melona. „W normalnym kraju menedżer który stworzył taką instytucję, bo WOŚP to już instytucja, śmiem twierdzić instytucja narodowa, zarabiałby miliony i każdy by go podziwiał. Wykładałby na uniwersytetach za grube pieniądze by szkolić innych. W Polsce zarabia tyle co podrzędny dyrektor marketingu. Z zazdrości i zawiści żałuje mu się każdej złotówki i oskarża o złodziejstwo. Ludzie, Polacy nauczmy się doceniać ludzi dobrze robiących robotę. Tym bardziej takich co robią tą robotę dla innych a nie dla siebie. Uwierzcie Owsiak zarobiłby w firmie prywatnej dużo, dużo większe pieniądze a poświęca czas dla ludzi, pewnie dlatego że to kocha a nie dla pieniędzy” – taki komentarz zostawił użytkownik „wk17” i nie spodobał się on 170 czytelnikom.

„Działalność Owsiaka jest szkodliwa…” – tyle do powiedzenia miał użytkownik „somalia”, który za swój post zdobył 141 łapek w dół. Trzecie miejsce należało zaś do internauty o nicku „jkendy”. Jego komentarz brzmiał „Wszystkie wyroki wydane przez niezależny sąd po reformie dobrej zmiany?” i stanowił odpowiedź do wspomnianego wcześniej wpisu, który zdobył w mijającym tygodniu najwięcej łapek w górę.

Posty z największą liczbą minusów
Tytuł artykułu Treść Liczba minusów
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? W normalnym kraju menedżer który stworzył taką ins... 170
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? działalność Owsiaka jest szkodliwa..... 141
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? Wszystkie wyroki wydane przez niezależny sąd po re... 134
Ile zysku ma Złoty Melon prowadzony przez Jerzego Owsiaka? Inkwizycja socjalistyczna PIS-u nie może znieść myś... 130
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Szef WOŚP ujawnił wynagrodzenie Tez chciałbym mieć dla mojej firmy darmowa reklamę... 126
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Szef WOŚP ujawnił wynagrodzenie muszę cię uspokoić Pan Owsiak po raz pierwszy nie ... 124
Rządzący odpuszczają ws. zakazu handlu. Zaostrzenie przepisów wstrzymane To jakaś manipulacja. Wszyscy których znam nie maj... 123
MF mogłoby wyemitować 1,26 mld zł długu na rekompensaty za utracony abonament RTV Żeby ta TVP jeszcze warta była tego miliarda złoty... 118
Rządzący odpuszczają ws. zakazu handlu. Zaostrzenie przepisów wstrzymane Czy ktoś widział wyniki i notowania Dino? Polski m... 116
Ile zarabia Jerzy Owsiak? Szef WOŚP ujawnił wynagrodzenie Wkręciłbym żonę, dwie córki, zięcia? hehe cuś ty g... 115

Czas na przyjrzenie się najbardziej aktywnym i najpopularniejszym komentującym. I tu czytelników uważnie śledzących nasze cotygodniowe podsumowania czeka niespodzianka. W kategorii użytkowników z największą liczbą polubień komentarzy z pozycji lidera musiał ustąpić użytkownik „karbinadel”. Jego miejsce zajął zaś „h-b”. Pierwszą lokatę zapewniło mu aż 1561 łapek w górę.

Użytkownicy z największą liczbą polubień komentarzy
Login Liczba polubień komentarzy
h-b 1561
karbinadel 1426
search 1184
ajwaj 1081
marxs 1052
jes 941
grzegorzkubik 883
and00 823
pull_up_terrain_ahead 793

Podobnie ma się sprawa w przypadku liczby polubień netto (stanowiących różnicę między sumą plusów i minusów komentarzy). Tutaj także triumfy święcił użytkownik o nicku „h-b”. Drugą lokatę zdobył „jes”, na najniższym stopniu podium zameldował się z kolei „and00”.

Użytkownicy z największą liczbą polubień komentarzy("netto")
Login Liczba polubień komentarzy
h-b 1029
jes 392
and00 376
dziki_losos 253
grzegorzkubik 224
lightning_network 199
glos_rozsadku 198
sonmi451 182
(usunięty) 175
open_mind 163

Nie zmienił się za to najczęściej komentujący czytelnik artykułów na Bankier.pl. Podobnie jak w tamtym tygodniu, na czele zestawienia stawił się „ajwaj”, który zostawił po sobie ślad 72 razy. Na drugim miejscu uplasował się „jes” z 63 komentarzami, za nim zaś „karbinadel” z 60 wpisami.

Użytkownicy z największą liczbą komentarzy
Login Liczba komentarzy
ajwaj 72
jes 63
karbinadel 60
h-b 59
search 47
marxs 41
open_mind 41
grzegorzkubik 34
pull_up_terrain_ahead 33

RM

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Los polityków obchodzi mnie tak samo jak mój los polityków.
open_mind
Tak jak pisałem Żegnam stronniczy Bankier.pl usuwający obiektywne komentarze. Bye, bye.
Umartwiajcie się nad grobem Adamowicza wylewając krokodylowe łzy.
open_mind
„Posty z największą liczbą polubień” „Posty z największą liczbą minusów” Takie podsumowanie Komentarzy daje tylko odbicie poziomu wiedzy czytelników. A nie ubliżając nikomu z tym jest bardziej jak nie ciekawie i to odnosi się globalnie. Zresztą trudno się dziwić, bo propaganda konsumpcyjna wywarła wpływ na „Posty z największą liczbą polubień” „Posty z największą liczbą minusów” Takie podsumowanie Komentarzy daje tylko odbicie poziomu wiedzy czytelników. A nie ubliżając nikomu z tym jest bardziej jak nie ciekawie i to odnosi się globalnie. Zresztą trudno się dziwić, bo propaganda konsumpcyjna wywarła wpływ na ostatnie pokolenia i tak w zasadzie ludzie jak stado zwierząt kopytnych reagują zgodnie z nabytymi naukami. Przypominam że zawsze w historii najwięcej cięgów dostawał posłaniec, taka jego rola. Pozdrawiam i proponuje zgłębiać temat Ekonomi i polityki na własną rękę a nie ulegać trę-dom. Wbrew przysłowiu to: Trend nie jest twój Friend – zrobi jedynie z ciebie bezmyślnego „barana” Pozdrawiam i przepraszam jak ktoś czuje się dotknięty.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
open_mind
Tak sobie postanowiłem że jak usuniecie moje poniższe trzy komentarze na tej stronie to już więcej nie umieszczę na bankier.pl wpisu, bo po prostu będzie to świadczyć że stajecie się stronniczym portalem o kompletnym braku kredytu zaufania . Pozdrawiam.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
antybolszewik
Gdyby ktoś z zewnątrz spojrzał tylko na wpisy na forum Bankier to by pomyślał, że Polacy nienawidzą Owsiaka i WOŚP. A tak naprawdę jest to element przemyślanej strategii niszczenia patriotycznych postaw w tym kraju przez płatnych trolli

Powiązane: Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki