REKLAMA

Tym będą żyły rynki: jesienny miszmasz

Michał Żuławiński2020-09-18 12:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-18 12:00
FORUM

W nadchodzącym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane z Polski. Na świecie istotne będą indeksy PMI oraz banki centralne. Nie zabraknie też wyników spółek z GPW. 

Poniedziałek, 21 września

O 10:00 Główny Urząd Statystyczny przedstawi dane o sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-montażowej w sierpniu. Po południu Ministerstwo Finansów opublikuje dane o zadłużeniu Skarbu Państwa.

Politycznym wydarzeniem dnia, które potencjalnie może mieć wpływ sytuację polskich inwestorów, będzie posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kryzysu koalicyjnego.

Z kolei w Japonii poniedziałek będzie dniem bez handlu na giełdach (Dzień Szacunku dla Starszych).

Wyniki: Newag

Wtorek, 22 września

O 09:30 decyzję ws. stóp procentowych podejmie szwedzki Riksbank. O 10:00 GUS przedstawi raport o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

O 14:00 aktywne będą banki centralne. Narodowy Bank Polski opublikuje dane o podaży pieniądza, zaś Narodowy Bank Węgier decydował będzie o stopach procentowych. Również we wtorek nowe informacje o programie TLTRO przedstawi Europejski Bank Centralny.

Wtorek również jest dniem bez handlu w Japonii (Święto Równonocy Jesiennej).

Wyniki: Boombit, Mabion, Monnari

Środa, 23 września

W środę w centrum uwagi znajdą się wstępne indeksy PMI dla najważniejszych gospodarek świata. Przegląd obejmie Japonię (02:30), Francję (09:15), Niemcy (09:30), strefę euro (10:00), Wielka Brytanię (10:30) i USA (15:45).

O 10:00 GUS opublikuje biuletyn statystyczny za sierpień, w którym znajdziemy m.in. finalną wartość stopy bezrobocia rejestrowanego. O tej samej porze poznamy wskaźniki koniunktury konsumenckiej.

Decyzje ws. stóp procentowych podejmować będą banki centralne Nowej Zelandii (04:00) oraz Czech (po południu).

Wyniki: Esotiq, Echo

Czwartek, 24 września

Kolejny dzień, kolejne decyzje banków centralnych – tym razem będą to instytucje ze Szwajcarii (09:30), Norwegii (10:00) i Turcji (13:00).

O 10:00 poznamy wartość niemieckiego indeksu Ifo. W USA, jak co tydzień, pojawią się dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14:30). O 16:00 głos publicznie zabierze przewodniczący Fedu Jerome Powell.

Wyniki: Idea Bank, Groclin, Makarony Polskie, Masterpharm

Piątek, 25 września

10:00 to godzina publikacji danych o podaży pieniądza i dynamice kredytu w strefie euro. W USA pojawi się informacja o zamówieniach na dobra trwałe (14:30).

Ostatni ekonomiczny akcent tygodnia stanowić będzie przegląd ratingu Polski w wykonaniu agencji Fitch. Decyzję agencji, która może, ale nie musi, pochylić się nad naszym krajem, poznamy po 22:00.

Wyniki: Agora, Braster, Celon Pharma, Wojas, Work Service, XT PL

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki