REKLAMA

Tylko 17 proc. Polaków pozytywnie ocenia służbę zdrowia

Malwina Wrotniak2011-09-30 09:07redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2011-09-30 09:07
Rozpoczęło się zdrowotne Davos - powiedział Martin Vial, CEO Europe Assistance. Tak na wczorajszym nieformalnym spotkaniu z dziennikarzami nazwał odbywający się we francuskim Chamonix konwent dotyczący finansowania i zarządzania w opiece zdrowia (CHAM).

Otwarcie konferencji poświęcono publikacji najnowszego raportu nt. systemu zdrowia w Europie i w USA. Z badań wynika, że tylko 17 proc. Polaków pozytywnie ocenia krajową służbę zdrowia (Austria 86 proc., Wielka Brytania 72 proc.).

Polacy najsłabiej oceniają organizację w sektorze zdrowotnym. Największe obawy względem przyszłości budzi u nas nierówny dostęp do służby zdrowia (odpowiednio 71 proc badanych), brak środków w budżecie państwa i wzrost prywatnych wydatków na leczenie (po 69 proc). Spotkanie, będące 3 edycją wydarzenia, potrwa 2 dni.

Malwina Wrotniak z Chamonix
Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~robson
to efekt POpapranych partackich nieudacznych pseudoreform autorstwa Kopacz&Donald&spółka, a ostrzegano ludzi że PO doprowadzi do katastrofy służby zdrowia no i mają - chaos i brak troski o pacjenta, ale POwtórki nie będzie bo te 80 % na pewno za PO nie zagłosuje
~Nowa szczepionka
Szczepcie się już,natychmiast bo może byyyyć zaaa póżno
wiechoczko
Widać robson że jesteś ciemniakiem z biednej wiochy zza Buga
~gosc
To kiedyś (4lata temu) w służbie zdrowia było lepiej? Hmmm a kiedy były te kilkumiesięczne strajki?! W 2007 mialem wypadek i gdyby nie prywatna opieka medyczna to nikt nie zrobiłby mi nawet USG, to ze nie dostałem L4 już wybaczę, tak strajkować to sobie można. Zobaczyłem wtedy co to jest służba zdrowia a'la PIS
wiechoczko odpowiada ~gosc
Nigdy przenigdy nie będzie lepiej w SZ Nawet jeśli z budżetu pójdzie 100% więcej.
Dopóki szpitalami nie zajmą się menadzerowie współwłasciciele placówek.
Tylko częściowa prywatyzacja może postawić SZ na nogi.
I to właśnie proponuje PO.
~gosc
Te 17% to pracownicy służby zdrowia.
~psiak
Ech, popatrzcie jak ludzie publicznej służby zdrowia odnoszą się do pacjentów, jak traktują chorych i odwiedzających. Jakich wyrazów i form zdaniowych używają by przekazać to co myślą. Pieniądze można przejeść każde, ale odnoszenie się z szacunkiem do ludzi to coś bardzo ważnego. Gdyby te 83% ludzi było inaczej Ech, popatrzcie jak ludzie publicznej służby zdrowia odnoszą się do pacjentów, jak traktują chorych i odwiedzających. Jakich wyrazów i form zdaniowych używają by przekazać to co myślą. Pieniądze można przejeść każde, ale odnoszenie się z szacunkiem do ludzi to coś bardzo ważnego. Gdyby te 83% ludzi było inaczej traktowane, ocena by była zupełnie inna - przy tym samym poziomie finansowania.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki