REKLAMA

Tusk: list do liderów strefy euro

2015-07-06 17:10
publikacja
2015-07-06 17:10
Tusk: list do liderów strefy euro
Tusk: list do liderów strefy euro
fot. JOHN THYS / / EastNews

Musimy natychmiast omówić sytuację w Grecji na najwyższym politycznym szczeblu - tak napisał w liście do przywódców krajów strefy euro szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jutro przywódcy tych państw spotkają się w Brukseli na nadzwyczajnym szczycie. Wcześniej rozmawiać będą ministrowie finansów eurolandu.

Bezpośrednim powodem jutrzejszych obrad jest niedzielne referendum, w którym Grecy zdecydowaną większością odrzucili dotychczasowe propozycje wierzycieli dotyczące pożyczki. Nie zgodzili się tym samym na oszczędności i reformy, których domagały się międzynarodowe instytucje. Szef Rady Europejskiej już w niedzielę wieczorem zapowiedział, że zwołuje specjalne spotkanie szefów państw i rządów eurolandu, by omówić wyniki referendum i jego konsekwencje. Główne pytanie jakie stawia sobie teraz Unia Europejska jest czy nadal ratować Grecję czy może pozwolić jej wyjść ze strefy euro.

Na naradę przywódców zaproszono także szefa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego oraz szefa Eurogrupy Jeroena Dijsselbloema. Już dziś w ramach przygotowań do szczytu odbyła się telekonferencja z ich udziałem a także z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean Claudem Junckerem oraz szefem Europejskiego Mechanizmu Stabilności - w ramach którego Grecji udzielane było wsparcie - Klausem Reglingiem.

IAR/Magdalena Skajewska/Bruksela/mcm/jp

Źródło:IAR
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Zenek
Przeciez Tusk to straszna ciemnota. Na czym on sie naprawde zna? Najbardziej na sprzedawaniu wlasnego narodu, Hanba dla tego zdrajcy.

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki