REKLAMA
WEBINAR

Tusk: "Teraz to paliwo może być i po 7 zł"

2014-06-22 16:53
publikacja
2014-06-22 16:53
Tusk: "Teraz to paliwo może być i po 7 zł"
Tusk: "Teraz to paliwo może być i po 7 zł"
fot. pkn orlen / / PKN Orlen

Tym razem szef dyplomacji Radosław Sikorski, prezes Orlenu Jacek Krawiec i były rzecznik rządu Paweł Graś. Tygodnik "Wprost" opublikuje w jutrzejszym wydaniu pisma kolejne stenogramy nagrań polityków, dokonane nielegalnie w warszawskich restauracjach. Podano, że rozmowy nagrania z wiosny 2014 roku dostarczył anonimowy biznesmen.

Nagrano też Jacka Krawca w rozmowie z Włodzimierzem Karpińskim. Jak powiedział prezes Orlenu, po wyborach w 2011 roku, gdy okazało się, że PO wygrało wybory, Donald Tusk miał stwierdzić: "teraz to paliwo może być nawet i po 7 złotych". Krawiec dodał, "jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap.... No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, k..., to paliwo może być nawet i po 7 zł." .

Włodzimierz Karpiński i Jacek Krawiec rozmawiali też o polityce Węgier wobec Rosji. Prezes Orlenu wypowiedział się w niewybrednych słowach o stosunku Wiktora Orbana do Władimira Putina. "Elektrownie atomowe dwie na Węgrzech, 10 mld euro kredyt od Ruskich (...). I oczywiście, że South Stream on zrobi, mimo że Unia Europejska się nie zgadza. Pełne poddaństwo." - mówił Krawiec.

Rozmowa dotyczyła też Krzysztofa Kiliana, byłego szefa PGE i kolegę Donalda Tuska. "On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w d... (...) możesz mieć w d..., ale nie możesz tego k... pokazywać" - mówi Krawiec.


Prezes Orlenu rozmawiał też z byłym rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem. Mówili między innymi o planach obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 roku. "Ta, bo 4 czerwca to obsadza rozumiem Bronek, te wszystkie obchody, jakichś tam koncert Rolling Stonesów chce według najnowszych moich informacji. Tylko kasy szukają oczywiście. To Owsiak organizuje, chce ściągnąć kasę od spółek (...), 30 baniek, nie?" - mówił prezes Orlenu.

Graś i Krawiec rozmawiali też o ewentualnym kandydowaniu Donalda Tuska na stanowiska w Unii Europejskiej. "Ciężka decyzja, mówię, bardzo kusząca, bo to jednak idziesz w zupełnie inna orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, (...), jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu" - powiedział Krawiec.

Rozmowa dotyczy też wyborów i ryzyka, że PO je przegra. "(...) przyjdą te oszołomy, k... i zrobią tu, k..., kocioł taki, że wszyscy będą mieli... wiesz" - mówił prezes Orlenu.


"Wprost" ujawni też nagranie rozmowy biznesmena Piotra Wawrzynowicza z wiceministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim. Wawrzynowicz powiedział, że "za 30 lat będzie kompletnie ro....y system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje". Jak dodał, "wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką, żeby przeżyć (...). Bo to jest ten problem właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie." - mówi Wawrzynowicz. "Ja też..." - przyznał mu wiceminister.


Tygodnik opublikował też drugą część rozmowy byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza i byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Nowak mówił o kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 roku, gdy początkowo jednym z kontrkandydatów lidera PO był profesor Zbigniew Religa. W drugiej turze wyborów poparł Tuska, został nawet szefem komitetu honorowego. "W 2005 roku, ja pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, że ... bo mu narobił ten jego sztab długów strasznych..." - mówił Sławomir Nowak.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Wprost"/wcz./vey/K.P.
Źródło:IAR
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (100)

dodaj komentarz
~Qwerty
No wiadomo przed wyborami Damy wam El Dorado a po wyborach c**j z wami, mamy już stolki teraz tylko trzeba dobrze to rozegrać zeby się nachapać. Bez różnicy czy to PO, PIS, SLD czy jeszcze jakieś inne Palikoty i wymysły zawsze jest to samo czyli jedna wielka ściema.
~QQQ
POPROSTU TUSK TO WNUK SZWABA KASZUBSKIEGO-PYTAM DONIA ILE RAZY PO MASCE OBIL ZONE TO TYPOWY BUC
~sławek
zrobcie po 10zl bo 7zl to za mala,banda złodziei,niech sami zaczna lac do swoich samochodow paliwko za swoje to dopiero poczuja ja to jest.
~as
...Menda...głosujcie na dal na tego wszaża...
~nn
że PO je przegra. "(...) przyjdą te oszołomy, k... i zrobią tu, k..., kocioł taki, że wszyscy będą mieli... wiesz" - mówił prezes Orlenu. Zapamiętajcie dobrze te słowa. Ja tam czy przyjdzie Kaczor, czy Krowin, czy ktokolwiek inny - obawiać się niczego nie muszę, bo nie kradłem. Członkowie PO i ich wyborcy najwyraźniej obawiać że PO je przegra. "(...) przyjdą te oszołomy, k... i zrobią tu, k..., kocioł taki, że wszyscy będą mieli... wiesz" - mówił prezes Orlenu. Zapamiętajcie dobrze te słowa. Ja tam czy przyjdzie Kaczor, czy Krowin, czy ktokolwiek inny - obawiać się niczego nie muszę, bo nie kradłem. Członkowie PO i ich wyborcy najwyraźniej obawiać się czego mają ..
~warszawiak
Ten tusk to chyba się na puste łby pozamieniał !!!! całe to PO chyba też !!! won z nimi !!!
~jot24
bajki o podsłuchach i wiele wiele innych pierdułek to jest to czym zajmują się ludzie ci dla których rzeczą świętą stała się walka o władze Polak Polaka
~adi
Tusk niechaj się nie martwi o cenę paliwa!!- rządowe paliwo nic go nie kosztuje!!!
~Karol
Szkoda mówić co się dzieje, taśmy trochę oczy otworzyły, najgorsze ze temat zamiotą pod dywan, już się rozpoczęło polowanie na czarownice. Teraz wkręcają w to wszystko Misiaka. Winny się zawsze znajdzie tylko szkoda ze nieprawdziwy.
~RZCZEWISTOŚC
TUSK TO NAJGORSZY PODŁY ŁOBUZ WSZECH CZASÓW. .JEGO BEZPIECZNE MIEJSCE TYLKO W WIĘZIENIU. POLACY GO NIENAWIDZĄ. TUSK MUSI PONIEŚĆ KARĘ WCZEŚNIEJ CZY PÓZNIEJ. POLACY WYKOPIA GO NAWET Z POD ZIEMI. TO PODLY I WSTRĘTNY TYP CZLOWIEKA , GORSZY OD KOMUNISTY.

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki