REKLAMA

Tusk: Nie zamierzam kandydować w wyborach prezydenckich

2021-08-06 13:15
publikacja
2021-08-06 13:15

Nie zamierzam kandydować w wyborach prezydenckich w 2025 roku, nie będzie Tuska prezydenta - zadeklarował w czwartek lider PO Donald Tusk. Zapewnił też, że nie ma planów ponownego wyjazdu do Brukseli.

Tusk: Nie zamierzam kandydować w wyborach prezydenckich
Tusk: Nie zamierzam kandydować w wyborach prezydenckich
/ Platforma Obywatelska

Przewodniczący PO Donald Tusk wziął w czwartek udział w czacie, podczas którego odpowiadał na pytania internautów. Został m.in. zapytany, czy zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2025 roku. "Nie" - odpowiedział.

"Ja naprawdę wiem, jakie jest moje zadanie. Dobrze wiem, że dla wielu Polaków nie jestem wymarzonym politykiem. Nie jestem pewien, czy to byłby dobry pomysł. Poza tym mam swoje doświadczenia - przegrałem wybory prezydenckie, nie kandydowałem, znowu nie kandydowałem, choć byłem namawiany przez wielu w Polsce. Dajmy sobie z tym już spokój, nie będzie Tuska prezydenta" - zadeklarował.

"Moim celem jest wygrać wybory parlamentarne, kiedykolwiek one będą i otworzyć wrota dla tych, którzy wierzą, że Polska może być inna" - mówił lider PO.

Na początku czatu Tusk został zapytany, czy po ewentualnym zwycięstwie wyborczym nie zamierza znowu wyjechać do Brukseli, by stanąć na czele Komisji Europejskiej. Informację taką podał dziennik "Fakt".

"Nie po to wróciłem do polskiej polityki i do ciężkiego, wymagającego zadania, jakim jest odsunięcie PiS od władzy i przywrócenie w Polsce normalności, żeby myśleć znowu o jakimś wyjeździe" - powiedział lider PO.

"Zostaję w Polsce i ciężko pracuję z tymi wszystkimi, którzy wierzą w zmianę" - przekonywał. "Polityka w Polsce i walka o fundamentalnie sprawy jest o wiele bardziej fascynująca i ważniejsza dla każdego z nas" - dodał Tusk.

Tusk przegrał wybory prezydenckie w 2005 roku z Lechem Kaczyńskim. W wyborach w 2010 i 2020 nie kandydował, choć spekulowano o takiej możliwości. W latach 2014-19 był przewodniczącym Rady Europejskiej.

autor: Piotr Śmiłowicz

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (28)

dodaj komentarz
track
On będzie robił dokładnie to co mu karzą w Berlinie.
pstrzezek
czyli dokładnie tak jak ty robisz co ci powiedzą w tvp. a więc co za różnica??
marszalek2020 odpowiada pstrzezek
Różnica jest taka, że mieszkańcy Berlina chcą żeby dobrzy lekarze pracowali w Berlinie, a pracownicy TVP chcą żeby dobrzy lekarze pracowali w Polsce.
Może tobie nie robi to różnicy bo masz dobrych lekarzy w Moskwie, ale kilku osóbom na tym forum na pewno zależy na lepszym standardzie usług blisko własnego domu.
palestrina
pisowcy nie myja tyłków, ogólenie prawacy nie myją dup, dlatego zawsze jest zadyma gdzie kolwiek si e pojawią, samo-zapłon następuje od smrodu prawaków - dlatego dni Pislandu są policzone ich smrodem
tristans
To oczywiste, bez problemu znajdzie jakiegoś delegata, który - jak obecny - na rozkaz będzie podpisywał dokumenty i publicznie coś bredził o niezależności.
rr_300
Niesamowite ile tu się opłacanych trollów zebrało (albo jeden z wieloma kontami). Weź się gościu do normalnej roboty. PiS uczcicwie już nic nie wygra w tym kraju - jest spalony.
rr_300
Kradzież pieniędzy z OFE to największe kłamstwo powtarzane przez pislamistów. Byliśmy w kuriozalnej sytuacji, że państwo emitowało obligacje tylko po to, żeby OFE mogło je kupić, pobierając przy tym sute wynagrodzenie.

Te środki z OFE masz na subkoncie w ZUSie, które ponadto są oprocentowane na korzystnych warunkach.

Teraz
Kradzież pieniędzy z OFE to największe kłamstwo powtarzane przez pislamistów. Byliśmy w kuriozalnej sytuacji, że państwo emitowało obligacje tylko po to, żeby OFE mogło je kupić, pobierając przy tym sute wynagrodzenie.

Te środki z OFE masz na subkoncie w ZUSie, które ponadto są oprocentowane na korzystnych warunkach.

Teraz PiS chce pobrać 15% haraczu dla Obajtków i ci nie przeszkadza? Zniszczenie trójpodziału wladzy nie przeszkadza? To co robi TVP nie przeszkadza? Jak bardzo jeszcze można obniżać jakiekolwiek standardy?
lorelie
kuriozalnym jest fakt że facet za swoich rządów doprowadził do najwyższego bezrobocia w historii... ukradł kasę z OFE przy poklasku trybunału konstytucyjnego... a ludzie zidiociali wciąż na niego niego głosują. przypomnę tylko jego cytat wiele lat temu.." dla mnie po wyborach paliwo może być i po 7 zł"
1a2b
Ty sprzedajny błaźnie ty już w Polsce nie będziesz kandydował do żadnego urzędu. Jesteś w Polsce tak samo parszywy jak Bolek.
lorelie
Polska jest bardzo słabym krajem skoro pozwala na to aby przedstawiciele obcych służb zostawali ministrami spraw zagranicznych , ministrami finansów czy premierami.. zandberg to leszczyk, ale są grubsze ryby. ministerstwa spraw zagranicznych oraz finansów nigdy nie obsadza i nie obsadzała Polska. Prześledź nazwiska i zobaczysz. może Polska jest bardzo słabym krajem skoro pozwala na to aby przedstawiciele obcych służb zostawali ministrami spraw zagranicznych , ministrami finansów czy premierami.. zandberg to leszczyk, ale są grubsze ryby. ministerstwa spraw zagranicznych oraz finansów nigdy nie obsadza i nie obsadzała Polska. Prześledź nazwiska i zobaczysz. może raz trafił się Radek ale ma oficera prowadzącego

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki