Turyści omijają Francję

Francja, która zazwyczaj każdego roku przyciąga rzesze turystów i bryluje wśród topowych kierunków turystycznych, ostatnimi czasy notuje znaczne zmniejszenie liczby zagranicznych gości. Spadki notowane są na poziomie 7 proc. i są wynikiem kilku nakładających się na siebie niekorzystnych warunków.

Turyści omijają Francję
Turyści omijają Francję (ingimage)

Należą do nich między innymi liczne ataki terrorystyczne, strajki i niekorzystne warunki pogodowe, którymi nękana była Francja ostatnimi czasy. Jak poinformował Jean-Marc Ayrault, francuski minister spraw zagranicznych, odsetek turystów goszczących we Francji był mniejszy o 7 proc. w pierwszym półroczu bieżącego roku w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku. Według niego na tej katastrofie, która dotknęła branżę turystyczną, ucierpiał cały kraj, ale najbardziej niekorzystnie spadek liczby turystów wpłynął na Paryż, dotychczas jedno z najpopularniejszych miast europejskich.

W ubiegłym roku kraj odwiedziło prawie 85 mln obcokrajowców, z czego 16 mln gościło w stolicy. W pierwszym półroczu wpływy z turystyki w stołecznym regionie spadły o 750 mln euro. Liczba rezerwacji hotelowych zmalała o około 8,5 proc. rdr. Co potwierdza też spadek liczby zagranicznych gości, odnotowany na poziomie 11,5 proc. oraz turystów krajowych (4,8 proc.). Francja cieszyła się tytułem jednego z najchętniej odwiedzanych obszarów turystycznych na całym świecie. Z przedstawianych raportów wynika, ze sektor ten stanowi około 7 proc. produktu krajowego brutto (PKB) tego kraju i ponad 13 proc. PKB regionu paryskiego.

Gospodarka francuska boleśnie odczuwa skutki odwołania, ze względów bezpieczeństwa, niektórych dochodowych festiwali i innych wydarzeń masowych, na które fani przybywali z rożnych zakątków świata. Ze względu na fakt, iż w branży tej zatrudnionych jest blisko pół miliona mieszkańców Francji, mówi się o katastrofie w sektorze turystyki.

Według Ayraulta obecna sytuacja, w jakiej znalazła się Francja, najbardziej oddziałuje na wybory miejsc wakacyjnych przez turystów azjatyckich.  - Percepcja ryzyka ma wpływ na niektórych gości, zwłaszcza tych najbogatszych z Azji. Paryska izba turystyki zaprezentowała dane, z których wynika, że w tym roku do miasta zakochanych przybyło 46,2 proc. mniej turystów z Japonii, 35 proc. mniej Rosjan i 27 proc. mniej Włochów.

Angelika Lech

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Grzesznik

Cóż, multi - fiulti to drogi interes.

! Odpowiedz
1 22 ~sgdsfsdf

naprawdę zaskakujące, ale spoko namalują na chodniku serduszka i inne znaki i to powstrzyma zamachy terrorystyczne...

! Odpowiedz
0 20 ~jesh-ldn

no coz - wecej socjalizmu i rozdawnictwa 'wzbogacajacych kulturowo', a sie zacznie emigracja francuzów - tych prawdziwych do europy wschodniej, a kraj zamieni ie w takie samo badziewie jak te zza bosforem gdzie jest jedynie sluszna i najbardziej pokojowa z religii...

i tyle w temacie...

! Odpowiedz
4 4 ~gruber

Oni już od dawna emigrują tyle że do krajów rozwiniętych. Francja ma najlepsze uczelnie, to nie jest tak, że to banda nierobów. Na wysokim poziomie tam wszystko funkcjonuje doskonale. ZObacz sobie wymagania stawiane inżynierom przy rekrutacji.

! Odpowiedz
2 4 ~Prem

"destynacja"... Pożałowania godne. No ale w końcu pisała to "Andżelika".

! Odpowiedz
2 12 ~yy

Nie należy tego łączyć z kontrowersyjną polityką imigracyjna populistycznej kanclerz Merkel. Merkel zniszczyła śródziemnomorską turystykę Europejczyków. Zniszczyła jedność Europy. Bojkotujmy niemieckie produkty usługi i technologie.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~bobek

Sobieski

! Odpowiedz
4 29 ~dependziak

sami sobie ukręcili ten bat ktorym teraz dostaja ... jeszcze nas pouczaja hehe ...
rzadko spotykana pycha i bezczelnosc

! Odpowiedz
2 31 ~gruber

W ubiegłym roku mieszkałem z rodziną przez 2 tygodnie w Nicei w hotelu, przy którym zatrzymała się kierowana przez opalonego terrorystę ciężarówka. Dziękuję za takie wakacje. Jeżeli Francuzi dalej będą bez końca "obserwować" podejrzanych o terroryzm, zamiast ich po prostu wyrzucić, nigdy więcej tam nie pojadę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil