REKLAMA

Turyści dojadą samochodem elektrycznym na popularne szlaki w Tatrach

2020-09-15 16:59
publikacja
2020-09-15 16:59
fot. Jorge Lebron / Shutterstock

Tatrzański Park Narodowy zainicjował we wtorek wypożyczalnie samochodów elektrycznych, którymi turyści będą mogli dotrzeć do Kuźnic i na Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka.

„Zależy nam, aby w Zakopanem dbać o środowisko. Oczywiście może się pojawić pytanie, dlaczego my jako Tatrzański Park angażujemy się w tego typu przedsięwzięcie. Naszym głównym celem jest ochrona przyrody w Tatrach, ale bez wyjścia poza góry i bez ochrony powietrza, które nad Tatry napływa, trudno chronić Tatrzański Park Narodowy i tą przyrodę. Zależy nam na tym, żeby powietrze było jak najczystsze i myślelimy o tym, co będzie w przyszłości" - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

Wyruszyliśmy do ZakopaneGO! Nasze elektryczne BMW i3 pozwolą mieszkańcom i turystom zwiedzać góry #bezsmogu i #bezhałasu! Ekologicznie - tak się zwiedza z innogy go!

Opublikowany przez innogyGO Wtorek, 15 września 2020

Samochody będzie można wypożyczać i oddawać w trzech miejscach: w Kuźnicach, przy Centrum Edukacji Przyrodniczej na ul. Chałubińskiego w Zakopanem oraz na Palenicy Białczańskiej przy parkingu, z którego można dalej wędrować np. do Morskiego Oka.

„Zdecydowaliśmy się na te miejsca, ponieważ w nich gromadzi się najwięcej turystów” - wyjaśnił dyrektor TPN.

Samochody elektryczne do Zakopanego wprowadziła firma innogy go! Jest to 10 samochodów BMW i3. Szef elektromobilności w innogy go Polska Andrzej Popławski powiedział, że bardzo cieszy się ze współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Dodał, że wypożyczalnia tych samochodów działa z dużym powodzeniem w Warszawie, gdzie jeździ 500 aut marki BMW i3.

„Pomyśleliśmy, że fajnie mieć takie samochody w Warszawie, ale są miejsca, które z naszej perspektywy nawet bardziej ich potrzeba ze względu na zabezpieczenie potrzeb ekologicznych” – mówił Popławski.

Aby skorzystać z usługi innogy go! Należy zainstalować aplikację mobilną w smartfonie dostępną do ściągnięcia w oficjalnych sklepach App Store lub Google Play, zarejestrować konto za pomocą aplikacji mobilnej, podając niezbędne w tym procesie dane osobowe.

Cena za wypożyczenie innogy go! w Zakopanem to 29,99 zł za 30 minut, 59,99 zł za 75 minut, 99,99 zł za 300 minut. Można też wypożyczyć auto na 8 minut za 9,99 zł co wystarczy na dojazd do Kuźnic. Innogy Polska i TPN mają zamiar rozwijać zainicjowany projekt i wprowadzić ekologiczny transport do Morskiego Oka. Do współpracy zaproszono firmę Man, która ma wprowadzić samochód elektryczny do przewozu osób niepełnosprawnych pod schronisko nad Morskim Okiem.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Nazwisko menażera, który ustalił ceny z dziewiątkami na końcu.
Chciał poinfomować wypożyczających za są głupkami, że 99,99zł to 90 i trochę a nie 100zł?
Menago powinien wylecieć z roboty na zbity pysk.
Uchachany kraj i jego mieszańcy.

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki