Turcja: prezydent potępił atak w sklepie muzycznym w Stambule

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan potępił w poniedziałek ubiegłotygodniowy atak w jednym ze sklepów muzycznych w Stambule, gdzie zgromadzeni słuchali najnowszej płyty zespołu Radiohead popijając alkohol. Do zdarzenia doszło podczas ramadanu.

W piątek około 20 osób napadło na ludzi pijących piwo i słuchających utwory brytyjskiej grupy rockowej Radiohead w sklepie muzycznym Velvet Indieground. Napastników miał rozwścieczyć fakt, że przebywające tam osoby piły podczas ramadanu alkohol, a do tego głośno się zachowywały. Agencja prasowa Dogan podała, że w wyniku ataku ucierpiała jedna osoba.

Erdogan ocenił, że obie strony zachowały się niewłaściwie. Wypowiedź prezydenta została opublikowana przez jego biuro prasowe.

"Stosowanie przemocy jest równie złe, co zorganizowanie wydarzenia, które rozlewa się na ulicę podczas ramadanu" - podkreślił Erdogan. Skrytykował tych "którzy nie mają szacunku dla wrażliwości własnego narodu, miasta oraz innych", ale także tych, którzy "przeciwstawiają się temu antydemokratycznymi reakcjami". W ocenie Erdogana obie postawy "kładą się cieniem na gościnności Turcji".

Przy okazji prezydent życzył poszkodowanemu właścicielowi sklepu muzycznego szybkiego powrotu do zdrowia.

W trakcie świętego miesiąca muzułmanów obowiązuje post, w trakcie którego codziennie od wschodu do zachodu słońca muszą się powstrzymywać od jedzenia i picia. Do tego islam potępia spożywanie alkoholu we wszystkich jego postaciach. (PAP)

lm/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil