REKLAMA

Trzaskowski: Dzień po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową ws sytuacji gospodarczej

2020-07-04 10:50
publikacja
2020-07-04 10:50
Platforma Obywatelska

Jeśli zostanę prezydentem, dzień po zaprzysiężeniu, 7 sierpnia, zwołam Radę Gabinetową, by zebrać informacje o sytuacji gospodarczej i stanie finansów publicznych - poinformował w sobotę na konferencji prasowej w Kaliszu kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski podkreślił, że Polacy powinni się dowiedzieć, jaka jest sytuacja gospodarcza Polski, tym bardziej że - dodał - zapowiadają się kolejne podwyżki podatków, bo rząd nie radzi sobie z sytuacją gospodarczą, dane gospodarcze są bardzo niepokojące, a w maju dochody z VAT spadły o 34 proc.

"Wygląda na to, że rząd ukrywa prawdziwe informacje o stanie finansów publicznych. +Dziura Morawieckiego+ na koniec 2020 roku może wynieść 100 mld zł. Gdy Senat prosił o informację (nt. stanu finansów publicznych), ta informacja nie została Senatowi udzielona" - zaznaczył kandydat KO.

"Trzeba rządzącym zadawać pytania, jakie będą konsekwencje tej sytuacji gospodarczej. Jasno deklaruję, że jeżeli zostanę prezydentem RP, już dzień po zaprzysiężeniu zwołam Radę Gabinetową, by już 7 sierpnia móc rozmawiać o stanie finansów publicznych, bo te wszystkie informacje, które do nas docierają są niesłychanie niepokojące" - dodał Trzaskowski.

Według niego, "widać, że rząd coś ukrywa". "Trzeba zadawać trudne pytania, robimy to już dzisiaj, robi to Senat, a na pewno jak zostanę prezydentem RP, ta sprawa zostanie wyjaśniona" - oświadczył.

Rada Gabinetowa to Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta.

Trzaskowski został zapytany o aktywność swojej żony Małgorzaty w kampanii. "Moja żona uznała, że ważne jest, żeby pierwsza dama była osobą aktywną. Chce być rzeczniczką wszystkich kobiet. Rozmawia z kobietami w całej Polsce i przedstawia postulaty, które są dla nich istotne. Bardzo się z tego cieszę, bo moja żona zawsze była partnerem oraz przyjacielem. Nasz związek jest partnerski, nie wyobrażam sobie sytuacji, że moja żona miałaby milczeć w sytuacji, które są dla niej ważne".

"Bardzo się cieszę, że mnie wspiera. Nigdy nie angażowała się w politykę, ale uważa, że takie wybory jak za tydzień zdarzają się raz na pokolenie, że ta zmiana jest absolutnie konieczna" - mówił kandydat KO na prezydenta. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz, Ewa Bąkowska

pś/ bak/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
panlolek
na cale szczescie do tego nie dojdzie bo juz pokazal w Warszawie jak 'zarządza' - tak jak cale to tałałajstwo z Głonkiewicz na czele, same shit.
teofil
OOOO usunięto mój komentarz!

A chciałem się dowiedzieć od Trzaskowskiego, kto mu donosi o podniesieniu podatku i dziurze Morawieckiego! Bo przecież tajemniczo informuje, że dochodzą głosy... To ma wizje, czy może wskaże donosicieli.

Kto? Budka, Sikorski, Schetyna?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
soter121
Chcesz wiedziec ile mozna ukraść i z sfinansować ruchy LGBT+?
platformers
Baju, baju, kłamco i oszuście !!!
and00
No zwoła, i co dalej?
Nakaże coś premierowi?
Przecież są wrogami politycznymi, on będzie wszystko wetował, a rząd go będzie olewał.
Jeżeli udało by mu się załapać na ten stołek powinien pozostać na poziomie LGBT+, bo co innego mu nie wychodzi (czajka) a i całe PO z gospodarką i ekonomię sobie wybitnie nie radzi

Powiązane: Budżet 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki