REKLAMA

Trump szuka winnych swoich niepowodzeń w kampanii prezydenckiej

2016-10-26 01:07
publikacja
2016-10-26 01:07
Trump szuka winnych swoich niepowodzeń w kampanii prezydenckiej
Trump szuka winnych swoich niepowodzeń w kampanii prezydenckiej
fot. Kevin Kolczynski / / Reuters

Za swoje niepowodzenia w kampanii wyborczej Donald Trump wciąż obarcza media, którym zarzuca, że są uprzedzone przeciwko niemu, i republikański establishment, który nie popiera go w walce o Biały Dom.

Na spotkaniu z wyborcami w Sanford na Florydzie we wtorek po południu (czasu USA) kandydat Partii Republikańskiej (GOP) na prezydenta szczególnie brutalnie zaatakował media.

"Ci tam" - powiedział, wskazując na reporterów zgromadzonych z tyłu za uczestnikami wiecu i oddzielonych od nich barierką - "to są najgorsi z najgorszych. To banda fałszywców, to szumowiny i gnidy".

Trump od dawna atakuje media, ale nigdy przedtem nie używał tak ostrych słów. Media, jak twierdzi, fałszywie informują na jego temat i oczerniają go, aby pomóc jego rywalce Hillary Clinton.

W innym wystąpieniu tego samego dnia miał pretensje do prominentnych polityków republikańskich, że nie pomagają mu w kampanii, albo deklarują wręcz, że nie popierają jego kandydatury.

"Gdybym miał ich wsparcie, to bym wygrał" - powiedział.

Trumpa nie popierają ani byli republikańscy prezydenci: George H.W.Bush (1989-1993) i jego syn George W.Bush (2001-2009), ani byli kandydaci na prezydenta z tej partii: John McCain (2008) i Mitt Romney.

We wtorek także były sekretarz stanu w administracji George'a W.Busha, Colin Powell, powiedział, że w wyborach zagłosuje na Hillary Clinton. Wcześniej Powell - polityk bardzo popularny w USA, który kiedyś sam rozważał kandydowanie do Białego Domu - powiedział o Trumpie, że "jest to katastrofa dla kraju".

Kandydatce Demokratów pomagają w kampanii, występując razem z nią na wiecach: były prezydent - i jej mąż Bill Clinton, obecny prezydent USA Barack Obama, jego żona Michelle, były wiceprezydent Al Gore, a także rywal Hillary z prawyborów, popularny na lewicy Demokratów senator Bernie Sanders.

Trumpowi pomaga w kampanii tylko jego kandydat na wiceprezydenta, Mike Pence, i były burmistrz Nowego Jorku, Rudy Giuliani. Żaden z jego rywali z prawyborów nie występuje z nim razem na wiecach. Nie pojawiają się na nich nawet Chris Christie i Ben Carson, którzy wyrazili poparcie dla jego kandydatury.

Trump prowadził we wtorek kampanię na Florydzie, jednym z kluczowych stanów "wahających się", które decydują o wyniku wyborów wskutek równego mniej więcej rozłożenia poparcia dla kandydatów obu partii. Rano odwiedził Doran koło Miami, gdzie znajduje się należące do niego pole golfowe, potem spotkał się z wyborcami w Sanford, a wieczorem (czasu USA) ma przyjechać do Tallahassee. Sondaże wskazują, że prowadzi tam Clinton, ale Trump twierdzi, że "wygrywa na Florydzie".

Tego samego dnia kandydat GOP udzielił wywiadu agencji Reutera, w którym skrytykował m.in. stanowisko Clinton w sprawie wojny domowej w Syrii, twierdząc, że jej propozycje "doprowadzą do trzeciej wojny światowej".

Kandydatka Demokratów wezwała do ustanowienia w Syrii stref bezpiecznych dla ludności cywilnej i stref zakazu lotów. Trump zwrócił uwagę, że wywołałoby to zbrojny konflikt z Rosją, której siły powietrzne bombardują pozycje rebeliantów, w przymierzu z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~obywatel
Trump należy do tej części społeczeństwa, która o swoją nieuleczalną głupotę oskarża innych... zatrważające jest to, że obecnie w USA ta część społeczeństwa to ok. 40% (w Polsce szacuję na 30%) - Hitler o wszelkie zło oskarżał Źydów, Turcy oskarżali Ormian, Lenin i Stalin oskarżali wrogów ludu-Trump należy do tej części społeczeństwa, która o swoją nieuleczalną głupotę oskarża innych... zatrważające jest to, że obecnie w USA ta część społeczeństwa to ok. 40% (w Polsce szacuję na 30%) - Hitler o wszelkie zło oskarżał Źydów, Turcy oskarżali Ormian, Lenin i Stalin oskarżali wrogów ludu-kontrrewolucję
~Alex
Gdyby Hitler, jak niektórzy piszący na tym forum, był tytanem intelektu, to oskarżałby o wszelkie zło zaledwie 40%, a może nawet 30% Żydów.
~tak
Zalewski-Czerny, nie możecie znaleźć innych korespondentów z USA?
~Alex
Być może w PAP po prostu nie ma miejsca dla niezależnych dziennikarzy.
yield
To jest w pewnym sensie zatrważające że kacapy z dawnego KGB są tak sprawni, że potrafią mieszać w polityce wewn. największego mocarstwa w Świecie. Te wykradzione maile, zadziawiająco skuteczna działalność ruskich hakerów w różnych instytucjach USA przedziwna postać Trumpa w wyborach prezydenckich.
W pewnym
To jest w pewnym sensie zatrważające że kacapy z dawnego KGB są tak sprawni, że potrafią mieszać w polityce wewn. największego mocarstwa w Świecie. Te wykradzione maile, zadziawiająco skuteczna działalność ruskich hakerów w różnych instytucjach USA przedziwna postać Trumpa w wyborach prezydenckich.
W pewnym sensie to pokazuje, że naiwnością jest wierzyć, że nie ma ruskiej agentury w otoczeniu, jeżeli jej nie widzimy to oznacza, że nie potrafimy szukać - tylko tyle. .
~no
ja widzę ruskiego agenta w otoczeniu: Macierewicz...

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki