REKLAMA

Trump polecił zaostrzenie kontroli przybywających do USA cudzoziemców

2017-11-01 05:34
publikacja
2017-11-01 05:34

Prezydent Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że polecił Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie - jak się wyraził - "i tak już ekstremalnego" programu kontroli przybywających do USA cudzoziemców.

/ fot. oshua Roberts / Reuters

"Właśnie poleciłem Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie naszego i tak już ekstremalnego programu kontroli. Bycie politycznie poprawnym jest w porządku, ale nie w tym przypadku" - napisał prezydent.

Był to kolejny tweet opublikowany przez Trumpa po wtorkowym zamachu na nowojorskim Manhattanie.

Program wzmożonej kontroli i "prześwietlania" przybywających do USA imigrantów ma na celu - jak informował Biały Dom - identyfikowanie osób mogących sympatyzować z ekstremistami lub stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Trump jeszcze w kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. zapowiadał zaostrzenie polityki imigracyjnej. Po objęciu urzędu prezydenta kilkakrotnie próbował zablokować wjazd do USA obywateli kilku krajów bliskowschodnich oraz uchodźców. Próby te były jednak odrzucane przez sądy federalne.

W czerwcu Sąd Najwyższy częściowo przychylił się do stanowiska prezydenta zezwalając na zrewidowanie procedur i metod weryfikacji przybywających do USA cudzoziemców. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
ma pan Konia Trojańskiego w Stanach poprzez poluzowaną przed laty polityke imigracyjną, to kraj należy w pierwszej kolejnosci "przeczesać"... kontrole graniczne przybywających d Stanów imigrantów są już na poziomie "nightmare"...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki