Trump ogłosił nominacje swoich najbliższych współpracowników

Prezydent-elekt Donald Trump mianował w niedzielę Reince'a Priebusa, przewodniczącego Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej, szefem personelu Białego Domu. Głównym strategiem i czołowym doradcą został Stephen Bannon z konserwatywnego portalu Breitbart News Network.

(fot. JONATHAN ERNST / FORUM)

Priebus zaliczany jest do najbliższych sojuszników republikańskiego przewodniczącego (spikera) Izby Reprezentantów Paula Ryana, który krytykował wiele propozycji Trumpa. Był jednak również lojalnym zwolennikiem Trumpa i pełnił rolę swego rodzaju pośrednika między nim a Ryanem.

Priebus określił swoją nominację jako "zaszczyt". Dodał, że Trump będzie "wielkim prezydentem wszystkich Amerykanów". "Jestem wdzięczny prezydentowi-elektowi za możliwość pracy dla niego i narodu w budowie gospodarki, która pracuje dla wszystkich, zabezpieczeniu naszych granic, likwidacji Obamacare (programu ubezpieczeń zdrowotnych wprowadzonego przez Baracka Obamę - PAP) i zniszczenia radykalnego islamskiego terroryzmu" powiedział.

Bannon był szefem sztabu wyborczego Trumpa i na okres wyborów zrezygnował z kierowniczego stanowiska w Breitbart News. Zapewnił, że będzie współpracował z Priebusem, tak jak podczas kampanii, aby "realizować program prezydenta-elekta".

Według opublikowanego oświadczenia, Priebus i Bannon, razem z wiceprezydentem-elektem Mikem Pencem, któremu wcześniej Trump powierzył kierowanie procesem przejmowania władzy, mają organizować nową administrację.

"Steve i Reince są wysoko wykwalifikowanymi szefami, którzy dobrze współpracowali podczas kampanii i doprowadzili do naszego historycznego zwycięstwa. Teraz będę miał ich obu w Białym Domu, gdzie będziemy pracować, aby uczynić Amerykę znowu wielką" - powiedział Trump, przedstawiając nominowanych.

Trump formalnie przejmie władzę od ustępującego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy 20 stycznia. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~bb2

Polska musi szybko rozpocząć powrót do idei międzywojennych w kwestii obronności naszego kraju.... Rosja testuje Zachód USA i Chiny....Oczekuje zdestabilizowania sytuacji na Świecie i wtedy jej pozycja z tak ogromnym terytorium wzrośnie diametralnie w stosunku do dzisiejszej gospodarki grożącej kryzysem. Dzisiaj temu krajowi ze względu na ceny ropy grozi upadek.... Niemcy w przeciwieństwie do Polski mają diametralnie przeciwne interesy co do Rosji.... Dla nich ten kraj zawsze będzie przestrzenią do próby dalszej ekspansji i rozwoju....Dla nas Polaków którzy jesteśmy na razie słabsi od jednych i drugich nie ma innego wyjścia jak próba doprowadzenia do rozpadu Rosji i zdominowania przez Polskę krajów na Wschód od Bugu aż po Ural. Na ten moment jednak w ustach Rosji to Wilno i Lwów jest prowokacją....Nie ma się co oszukiwać, największy koszmar dla Rosji jest taki że ceny nośników energii będą spadać i Polska rzeczywiście będzie miała potencjał integracji gospodarczej krajów Europy Środkowej i Wschodniej....łącznie z krajami częściowo z ludnością rosyjską takich jak Białoruś, Kraje Bałtyckie, Ukraina, Mołdawia, Gruzja i w ramach Jedwabnego Szlaku nawet Kazachstan oraz pozostałe kraje Azji Środkowej....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~plutarch

Amerykanie zasługują na to minimum osłon socjalnych, jak Obamacare. Nazwijcie mnie "lewakiem", ale tak mi każe wrażliwość społeczna.

! Odpowiedz
2 0 ~zeb2669

......... mi wrażliwość społeczna każe walczyć z każdym przejawem socjalizmu i rozdawnictwem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil