REKLAMA

Trump nie pojedzie do Davos z powodu zawieszenia rządu

2019-01-10 19:55
publikacja
2019-01-10 19:55

Prezydent Donald Trump poinformował w czwartek na Twitterze, że z powodu częściowego zawieszenia - rządu federalnego nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym, które w przyszłym miesiącu odbędzie się w Davos.

fot. Mike Segar / / Reuters

"Z powodu bezkompromisowości Demokratów w (sprawie) Bezpieczeństwa Granicy i wielkiego znaczenia Bezpieczeństwa naszego Narodu, z całym szacunkiem odwołuję moją bardzo ważną podróż do Davos w Szwajcarii na Światowe Forum Ekonomiczne" - napisał prezydent.

Pod koniec grudnia Trump zapowiedział, że pojedzie do Davos; rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała wtedy, że amerykańskiej delegacji będzie przewodniczył minister finansów Steven Mnuchin, towarzyszyć mu będą między innymi sekretarz stanu Mike Pompeo oraz minister handlu Wilbur Ross.

Do Davos wybierała się też córka Trumpa, Ivanka Trump, wraz ze swoim mężem Jaredem Kushnerem; na razie nie wiadomo, czy oni również zrezygnują z podróży.

Forum Ekonomiczne w Davos, które odbędzie się w dniach 22-25 stycznia, jest spotkaniem prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy. Bierze w nim udział około 2000 osób. (PAP)

fit/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mooooo
Davos to forum ekonomiczne jak dobrze rozumiem a USA to bankrut to czego tam jechać

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki