REKLAMA

Trump chce przełożenia wyborów prezydenckich

2020-07-30 15:53
publikacja
2020-07-30 15:53
Trump chce przełożenia wyborów prezydenckich
Trump chce przełożenia wyborów prezydenckich
fot. Carlos Barria / / Reuters

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w czwartek, by rozważyć przełożenie rozpisanych na listopad wyborów prezydenckich, do czasu umożliwienia "bezpiecznego i porządnego" głosowania. Zdaniem Trumpa, głosowanie pocztą na dużą skalę doprowadzi do sfałszowania wyborów.

"Z uniwersalnym głosowaniem pocztowym w 2020 będą najbardziej niedokładne i sfałszowane wybory w historii. To będzie wielki wstyd dla USA. Przełóżmy wybory do czasu, kiedy ludzie będą mogli prawidłowo i bezpiecznie zagłosować?" - napisał na Twitterze prezydent. W nawiasie podkreślił, że uważa dotychczasowe regulacje pozwalające na głosowanie pocztą za "dobre".

Prezydent nie ma bezpośredniej możliwości zmiany daty wyborów, którą wyznacza ustawa Kongresu. Na jej podstawie Od 1845 roku wszystkie wybory prezydenckie odbywały się w pierwszy wtorek po 1 listopada.

Trump wielokrotnie w tym roku zarzucał, bez przedstawienia dowodów, że zwiększenie możliwości głosowania pocztą doprowadzi do sfałszowania wyborów. Głosowanie korespondencyjne jest od dawna dozwolone we wszystkich stanach, choć różne są warunki, które trzeba spełnić, by to zrobić. Rozszerzenie głosowania pocztowego w związku z pandemią koronawirusa planuje w tym roku wiele stanów.

Pytany o zarzuty prezydenta wobec głosowania pocztą, prokurator generalny William Barr przyznał we wtorek w Kongresie, że nie ma powodów, by myśleć, że listopadowe wybory zostaną sfałszowane. Zastrzegł jednocześnie, że rozsądek nakazuje podejrzewać, że obce państwa będą starać się wpłynąć na wybory, fałszując karty do głosowania.

Według średniej z ostatnich ogólnokrajowych sondaży, opracowanej przez portal FiveThirtyEight, faworytem listopadowych wyborów jest kandydat Demokratów, były wiceprezydent Joe Biden, który ma ponad 8-punktową przewagę nad Trumpem. Według sondaży Biden wyraźnie przewodzi również w kluczowych dla wyborów stanach, takich jak Floryda, Pensylwania i Michigan.(PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (24)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
Widzę że wszyscy trolle pisowskie popierają trumpa, a po co? Przecież to przyjaciel putina
plutarch
Moskwa modli się o tę reelekcję.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and-owc
Prezydent się pyta "Czy czuje Pani cza czę" - (Andrzej Rosiewicz). Czy Pani czuje, jak ważna jest ochrona środowiska (przed wirusem).
macierz
Trump jest już przegrany.
Mimo że poziom bezrobocia utrzymuje się na historycznie wysokim poziomie, a przypadki wirusa nie wykazują oznak osłabienia, zniesiono moratorium na eksmisje w ponad 30 stanach, a ochrona najemców przewidziana w ustawie CARES również się skończyła.W rezultacie pandemia koronawirusa może spowodować utratę
Trump jest już przegrany.
Mimo że poziom bezrobocia utrzymuje się na historycznie wysokim poziomie, a przypadki wirusa nie wykazują oznak osłabienia, zniesiono moratorium na eksmisje w ponad 30 stanach, a ochrona najemców przewidziana w ustawie CARES również się skończyła.W rezultacie pandemia koronawirusa może spowodować utratę domów nawet 40 milionów Amerykanów.
Co już pokazują statystyki.
Do tego 30 mln amerykanów żyje w skrajnej biedzie, a to oznacza, że nie starcza im nawet na jedzenie.
talmud
UURRRAAAA UUURRAAAAAA UUUURRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.........lmao

czy jest tu cenzura ??? LOL
plutarch
trollu, szampanów nie budiet tym razem w Matuszce
grzegorzkubik
Trzymamy kciuki za Trumpa by wygrał bo myślimy o inwestycjach takich firm jak Google czy Microsoft. Myślimy o inwestycjach firm technologicznych by ludzie mieli tu dobrą pracę i bardzo dobre zarobki.
pstrzezek
myślę że chyba nawet nikt ci nie płaci za te komantarze, co dziwi jeszcze bardziej

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki