REKLAMA

Trump: Odejdę z Białego Domu, jeśli Kolegium Elektorów uzna zwycięstwo Bidena

2020-11-27 00:48
publikacja
2020-11-27 00:48
fot. Carlos Barria / Reuters

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w czwartek, że odejdzie z Białego Domu, jeśli Kolegium Elektorów uzna zwycięstwo Joe Bidena. Trump powiedział też, że dostawy szczepionki na koronawirusa rozpoczną się już w najbliższych tygodniach.

"Jeżeli Kolegium Elektorów potwierdzi, że zwycięzcą wyborów prezydenckich jest Biden, to oczywiście opuszczę Biały Dom i wy o tym wiecie" - powiedział Trump w tradycyjnym przesłaniu do żołnierzy amerykańskich z okazji obchodzonego w czwartek Święta Dziękczynienia.

Reuter podkreśla, że wypowiedź ta była najbliższą z dotychczasowych przyznania obecnego prezydenta, że demokratyczny kandydat Joe Biden wygrał wybory.

W późniejszej rozmowie z dziennikarzami Trump oświadczył jednak, że w obecnej sytuacji "trudno mu będzie przyznać się do porażki" i powtórzył wcześniejsze twierdzenia, że "wybory zostały sfałszowane", nie podając na to jednak, tak jak dotychczas, żadnych dowodów.

Kolegium Elektorów zbiera się 14 grudnia a inauguracja nowego prezydenta odbędzie się 20 stycznia.

Według wciąż nieoficjalnych wyników Biden wygrał wybory prezydenckie z 3 listopada zdobywając 306 głosów elektorskich (czyli znacznie więcej niż wymagane 270) a Trump 232. Na Bidena oddało też głosy ponad 6 mln osób więcej niż na Trumpa.

Prezydent zapowiedział też, że pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa rozpoczną się prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2 tygodni. W pierwszej kolejności szczepionkę mają otrzymać pracownicy medyczni walczący na pierwszej linii z koronawirusem i seniorzy.

5 grudnia Trump - jak zapowiedział - uda się do stanu Georgia, gdzie "spotka się z dziesiątkami tysięcy swoich zwolenników" aby prowadzić kampanię na rzecz republikańskich kandydatów do Senatu. Odbędzie się tam druga runda wyborów do izby wyższej Kongresu, która może zdecydować czy Republikanie utrzymają nad nią kontrolę.

Zarówno Trump jak i Biden zrezygnowali z tradycyjnych form obchodzenia Święta Dziękczynienia z udziałem dużej liczby osób. Święto Dziękczynienia jest w USA jednym z najważniejszych świąt w roku. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
ruhe
FAKE NEWS. Bankier kłamie na temat wyborów. Jest MNÓSTWO dowodów na sfałszowanie wyborów.

Komentarz Kalbarczyka
www.youtube.com/watch?v=b8sJ7UCb9Rk

www.zerohedge.com/political/fraud-was-executed-many-means-sidney-powell-releases-kraken-dual-lawsuits-michigan
ajwaja
TERAZ:
Prez. Trump kpi z deep state :)
_________
""Twierdzi, że Biden musi udowodnić, że głosy nie zostały "zdobyte nielegalnie", aby wejść do Białego Domu.
Prezydent tweetował w piątek""
1as
Trump podał warunek: "opuszczę Biały Dom, jeśli zbudujecie mi nowy i ładniejszy" :)
grzegorzkubik
Wrzucam trochę faktów.
https://www.youtube.com/watch?v=PAL5hxh_0vA
krokus12
Chłopie pogódź się Trump przegrał i po 20 stycznia będzie tylko przykrym wspomnieniem Amerykanów może tylko pisowcy będą po nim płakać
niedorzeczny
Ja osobiście stosuję biblijną zasadę: "Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie." Polecam.
krokus12
Trump tak mówi jak by miał inną możliwość ? chyba ,że chce być pierwszym prezydentem którego z Białego Domu wyprowadzą w kaftanie .Wiem ,że dla wyznawców PIS każde przegrane wybory są sfałszowane a wygrane to wybór i uwielbienie suwerena i przypuszczam każde następne przegrane wybory przez PIS będą Trump tak mówi jak by miał inną możliwość ? chyba ,że chce być pierwszym prezydentem którego z Białego Domu wyprowadzą w kaftanie .Wiem ,że dla wyznawców PIS każde przegrane wybory są sfałszowane a wygrane to wybór i uwielbienie suwerena i przypuszczam każde następne przegrane wybory przez PIS będą sfałszowane.
antek10
Ciekawe jak PIS bedzie sie miotał z oddaniem władzy bo połowa z nich ma perspektywę cela +
krokus12
Opłacą księży i na kazaniach będą mówić ,że to Bóg ich namaścił i nie mogą oddać władzy szatanowi .
traderfr
Kto ich miałby wsadzić? Mafia politykierów jest jedna tylko pod różnymi szyldami, jak ktoś myśli że jest inaczej to jest albo młody albo naiwny.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki