REKLAMA

Trigon DM podniósł rekomendacje Uniwheels, Kęt i Alumetalu

2016-11-30 09:57
publikacja
2016-11-30 09:57

Analitycy Trigon DM podnieśli rekomendacje Uniwheels i Kęt do "kupuj" z "trzymaj", a Alumetalu do "trzymaj" ze "sprzedaj". Ceny docelowe tych spółek zostały podniesione odpowiednio do: 249 zł, 429 zł i 62,4 zł. Analitycy obniżyli z kolei wycenę Sanoku do 66,1 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

UNIWHEELS

Analitycy pozytywnie oceniają plany zwiększenia mocy produkcyjnych w Stalowej Woli o dodatkowy 1 mln felg rocznie od 2019 roku.

Jak wskazuje Trigon DM, odświeżone modele głównych klientów oraz planowane w najbliższym czasie debiuty Audi, Volvo, Daimlera oraz VW Group wraz z niskim kosztem pieniądza oraz niską stopą bezrobocia sprzyjać będą utrzymaniu się pozytywnych tendencji sprzedażowych głównych klientów w kolejnych kwartałach.

Ponadto, analitycy zakładają, że w kolejnych latach spółka będzie w stanie generować wyższą marże jednostkową niż do tej pory.

KĘTY

Pomimo iż Kęty są w przeddzień aktualizacji strategii (początek lutego'17), w naszej ocenie realizowane obecnie działania takie jak rozbudowa struktur organizacyjnych za granicą, inwestycje w nowe moce produkcyjnych, umacnianie pozycji na rynkach zagranicznych, optymalizacja kosztowa w przejętych podmiotach (AHA EMMI), poszerzanie portfolio produktowego, w tym dywersyfikacja segmentowa sprawiają, że uzasadniona pozostaje wycena spółki z premią zarówno do peersów krajowych jak również zagranicznych" - napisał Trigon DM.

Jak wskazano, w najbliższym czasie spółka będzie także korzystać na uruchomieniu inwestycji infrastrukturalnych w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.

ALUMETAL

"Dotychczasowy spadek marży względem najlepszego kwartału w ub.r. u jednego z konkurentów jakim jest AMAG wyniósł do tej pory 100 EUR/t podczas gdy w przypadku AML jest to 75 EUR/t. Pierwsze pozytywne sygnały dotyczące odwrócenia się negatywnych trendów są już widoczne - jeden z konkurentów wyłączył 25 proc. swoich mocy produkcyjnych (50 tys. ton rocznie)" - napisano w raporcie Trigon DM.

Analitycy wskazali, że kolejnym pozytywnym sygnałem mogą być trwające obecnie aukcje VW i Nemak (kontraktacja na I kw. 2017 r.).

"Długoterminowo spółka ma najlepsze predyspozycja do bycia europejskim liderem w swojej branży. Na korzyść spółki przemawiają m.in. inwestycje OEM w naszym regionie, plany rozbudowy mixu produktowego, przewaga kosztowa wobec podmiotów zachodnich oraz bardzo silny bilans, który daje przestrzeń do akwizycji w Europie Zachodniej" - napisali.

SANOK

Jak wskazano, wątpliwości analityków budzą wyniki trzeciego kwartału tego roku oraz przedstawione przez spółkę pozyskania nominacji.

"Pomimo, iż wartość pozyskanych w ubiegłych trzech latach nominacji jest porównywalna, negatywnie oceniamy ich strukturę" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazali, że dużym ryzykiem pozostają także przyszłoroczne marże, które w ostatnich latach były systematycznie poprawiane dzięki spadającym cenom surowców.

Poniżej aktualne rekomendacje i ceny docelowe dla spółek:

        Aktualna  Poprzednia    Aktualna    Aktualna
      rekomendacja rekomendacja cena docelowa cena docelowa
Uniwheels     kupuj    trzymaj      249      213
Kęty       kupuj    trzymaj      429      418
Alumetal    trzymaj   sprzedaj      62,4      58,1
Sanok      trzymaj    trzymaj      66,1       73
</TAB>
PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki