REKLAMA

Trakcja złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Bahn Technik Wrocław

2016-11-29 14:24
publikacja
2016-11-29 14:24

Trakcja, która obecnie ma 50 proc. udziałów w spółce Bahn Technik Wrocław, złożyła wniosek o przejęcie nad nią kontroli - podał UOKiK na stornach internetowych. Giełdowa firma w listopadzie podpisała umowę ws. przejęcia pozostałych udziałów w tej firmie za 21,5 mln zł.

Trakcja w raporcie za III kw. poinformowała, że 10 listopada podpisała z Leonard Weiss GmbH warunkową umowę zakupu 50 proc. udziałów w Bahn Technik Wrocław za łączna cenę 21,5 mln zł.

Źródłem finansowania nabycia udziałów ma być kredyt udzielony na pięć lat.

"Objęcie pełnej kontroli nad BTW pozwoli emitentowi wzmocnić pozycję na rynku budownictwa kolejowego dzięki pozyskaniu specjalistycznego sprzętu. Będzie miało to wpływ na zwiększenie konkurencyjności i niezależności. Spółka BTW do tej pory była konsolidowana metodą praw własności. Począwszy od dnia wydania pozytywnej decyzji Prezesa UOKiK w związku z nabyciem pozostałej części udziałów będzie konsolidowana metodą pełną" - napisała Trakcja w raporcie kwartalnym.

Całkowite rozliczenie transakcji ma nastąpić w ciągu roku od daty przejęcia kontroli.

Zakres działalności Bahn Technik Wrocław obejmuje roboty torowe, w tym spawanie, regenerację rozjazdów oraz montaż torowiska na terenie Polski. Spółka dysponuje bogatym parkiem maszynowym specjalistycznego sprzętu dedykowanego robotom kolejowym i torowym. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki