REKLAMA

Top 5 rzeczy do iPada

2011-09-20 12:00
publikacja
2011-09-20 12:00
Mimo, że Windows 8 na horyzoncie a producenci całego świata z częstotliwością godną podziwu wypuszczają nowe tablety, iPad nie poddaje się. Według niektórych doniesień w 3Q  br. sprzedaż produktu Apple może sięgnąć nawet 20 milionów sztuk. Nic dziwnego, że na rynek trafia coraz więcej akcesoriów do najbardziej popularnego tabletu na świecie. Które są najbardziej?

Niemiecka Hama przygotowała listę Top 5 rzeczy, które nie zmuszają do trzymania iPada w rękach.

1: etui z klawiaturą Bluetooth

Czy iPad może w pełni konkurować z notebookami? Okazuje się, że jak najbardziej. Futerał Hama Cross Grain z podstawką oraz klawiaturą zmienia tablet Apple w pełni funkcjonalnego laptopa. Lekka klawiatura komunikuje się z iPad'em za pośrednictwem modułu Bluetooth. Można ją łatwo wyjmować i wkładać do futerału - w zależności od aktualnych potrzeb. Równie proste jest umieszczanie tabletu w etui, które po zamknięciu staje się zwykłą - przynajmniej z wyglądu - podręczną aktówką. Futerał wyposażony jest ponadto w rozkładaną, tylną podstawkę. Dzięki niej użytkownik może utrzymać ekran w pozycji pionowej i korzystać z iPad'a, jak ze zwykłego notebooka. Futerał sprzedawany jest razem z kablem USB do ładowania klawiatury. Sugerowana przez Hama cena detaliczna produktu wynosi 399 zł.

2: etui skórzane z funkcją podstawki

Dla osób, którym wystarcza ekran dotykowy iPad’a, ale chcą mieć elegancki futerał i podstawkę w jednym, niemiecki producent przygotował skórzane etui Hama Stand. W ten sposób można wygodnie korzystać z poczty elektronicznej, serfować po Internecie czy oglądać filmy w dowolnym miejscu bez kurczowego trzymania tabletu w rękach. iPad nie będzie się przy tym niszczył, co zapewnia wytrzymała, porządnie szyta skóra. Tablet może być postawiony pod różnymi kątami – bardziej płasko, bądź bardziej pionowo. Użytkownik może też korzystać ze schowka na wizytówki. Sugerowana przez Hama cena etui Stand wynosi 179 zł.

3: uchwyt ścienny

Kto powiedział, że tablet ma zawsze leżeć na kolanach użytkownika lub stać na biurku? Równie dobrze można powiesić go na ścianie. Chociażby w dziecięcym pokoju, przy łóżeczku. Wieczorna bajeczka będzie miłym zakończeniem dnia, a po emisji wystarczy zabrać tablet, żeby móc korzystać z niego w innym pomieszczeniu. Tego typu rozwiązanie może także sprawdzić się w pracy, gdy borykamy się z brakiem miejsca na biurku. Wiszący na ścianie tablet nie będzie wówczas przeszkadzał, a w razie potrzeby znajduje się na wyciągnięcie ręki. Dzięki zastosowaniu 2-zatrzaskowej konstrukcji mocowanie i odczepianie iPad’a jest bardzo łatwe. Urządzenie można zamontować pionowo lub poziomo, a później dowolnie przechylać i obracać. Tablet jest połączony z uchwytem za pośrednictwem specjalnej nakładki Hama (należy dokupić ją osobno). Sugerowana przez producenta cena uchwytu wynosi 39,90 zł, zaś nakładki 79 zł.

4: uchwyt na przyssawkę

Podobną funkcję, ale w samochodzie, pełni uchwyt na przyssawkę. Pozwala na montaż tabletu na przedniej lub bocznej szybie samochodowej, bądź innych płaskich powierzchniach. Pasażerowie mogą wówczas cieszyć się cyfrową rozrywką lub serfować po Internecie niezależnie od tego, czy siedzą na przednich czy tylnych fotelach. Mocowanie do szyby odbywa się za pomocą przyssawki, zaś sam iPad trzyma się uchwytu dzięki 2-zatrzaskowej konstrukcji. Urządzenie można zamontować pionowo lub poziomo, a później dowolnie przechylać i obracać. Tablet jest połączony z uchwytem za pośrednictwem specjalnej nakładki Hama (należy dokupić ją osobno). Sugerowana przez producenta cena uchwytu wynosi 39,90 zł, zaś nakładki 79 zł.

5: uchwyt zagłówkowy

Kolejny produkt Hama, który stanowi znakomitą odpowiedź na słynne dziecięce pytanie: "daleko jeszcze?", to uchwyt zagłówkowy do iPad’a. Akcesorium można w bardzo łatwy i szybki sposób przymocować do zagłówków przednich foteli. Rozstaw pomiędzy prętami zagłówka powinien wynosić od 50 do 150 mm. W ten sposób tworzymy platformę, do której możemy przymocować nasz tablet. Tak zamocowanego iPad’a można pochylać, aby uzyskać lepszy kąt widzenia, jak również obracać. Sugerowana przez Hama Polska cena uchwytu wynosi 69,90 zł, zaś nakładki 79 zł.Cezary Tchorek-Helm
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki