REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Tomasz Jaroszek: mBank bez ojca

2011-01-10 14:24
publikacja
2011-01-10 14:24
Kiedy polska bankowość elektroniczna raczkowała, jeden człowiek wyszedł przed szereg i powiedział, że Internet to przyszłość. Chciał stworzyć bank ułatwiający życie, gdzie pełną funkcjonalność oddziału można uzyskać bez wychodzenia zza biurka. Tak narodziła się idea mBanku według Sławomira Lachowskiego, jednego z twórców bankowości elektronicznej w Polsce.

Dzisiaj „ojciec mBanku” już jego prezesem nie jest, ale nadal pozostał mu sentyment do swojego wirtualnego dzieła. Wraz z dziesiątymi urodzinami banku zbiegła się premiera książki „Droga Innowacji”, w której opisuje on całą genezę powstania wirtualnej instytucji.

Przegląd Finansowy Bankier.pl

Przegląd Finansowy Bankier.pl to pigułka informacyjna z wyselekcjonowanymi, najważniejszymi wiadomościami z rynku finansowego. Nasz tygodnik to również wyjątkowe wywiady, oceny produktów, czy w końcu informacje podatkowe.
Jeśli przedstawimy sukces mBanku w liczbach, to prezentuję się on lepiej niż dobrze. Ponad 3 mln klientów w Polsce Czechach i Słowacji, prawie 2 mln rachunków osobistych i 2,6 mlnkart płatniczych, które generują 231 płatności na minutę. Imponujące statystyki nie oddają pełni sukcesu, jeśli nie zna się jego historii.

Dzisiaj, kiedy nie wyobrażamy sobie usług bankowych bez Internetu imponować może co najwyżej skala. Jednak 10 lat temu, kiedy zrodził się sam pomysł internetowego banku, sytuacja była absolutnie odwrotna. Do swoich rachunków w sieci miało dostęp kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nikt nie wyobrażał sobie świata bez placówek bankowych. Wtedy Sławomir Lachowski zebrał zespół kreatywnych specjalistów i powołał do życia swój największy projekt – pierwszy w Polsce bank wirtualny.

Ciąg dalszy tekstu na blogu Tomasza Jaroszka. Zapraszamy!

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~mB

mBANK to najlepszy bank internetowy.

A oszczędności nikt tam trzymać nie musi.
Wolno być klientem nawet dwóch banków jednocześnie,
albo i CZech.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki