REKLAMA

Tomasz Hajto skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu

2008-01-15 11:46
publikacja
2008-01-15 11:46
Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery skazał  sąd w Łodzi byłego wielokrotnego reprezentanta polski w piłce nożnej Tomasza Hajto. Był on oskarżony o spowodowanie w Łodzi wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym.      

Hajto musi zapłacić 7 tys. złotych grzywny, ma także roczny zakaz prowadzenia pojazdu. Sprawa piłkarza przed sądem trwała godzinę. Skazany brał udział w posiedzeniu niejawnym, na którym dobrowolnie poddał się karze. Potem opuścił sąd nie rozmawiając z dziennikarzami i nie czekając na wyrok.  Sąd zaakceptował wyrok ustalony między prokuratorem a Tomaszem Hajto, który przyznał się do winy. Nigdy wcześniej nie był on karany i dlatego sędzia uznała, że należy dać mu szansę.            

Zdaniem sądu okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości. Piłkarz jadąc jedną z ulic Łodzi potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Kobieta zmarła na miejscu. Hajto prowadził samochód z nadmierna prędkością co najmniej 67 km/h przy dozwolonej prędkości 50 kilometrów. Nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa osobie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Biegli ustalili, że gdyby nie jechał z nadmierną prędkością, mógłby uniknąć wypadku.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~KIBIC
PANIE TOMKU JEST PAN MOIM IDOLEM PROSZE SIE TRZYMAC TACY JAK PAN NIE PEKAJA PEWNIE JEST PANU CIEZKO ALE WYTRZYMA TO PAN WIERZE W TO ...JEST PAN TWARDYM GÓRALEM I BARDZO PANA SZANUJE ZA GRE ZA PODEJSCIE DO ZYCIA I WOGÓLE
SZACUNEK

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki