Tillerson zapewnia o przywiązaniu USA do partnerstwa z UE

Stany Zjednoczone są przywiązane do partnerstwa z UE - zapewniał we wtorek w Brukseli sekretarz stanu USA Rex Tillerson, wskazując na wspólne wartości, jakie podzielają partnerzy po obu stronach Atlantyku.

Tillerson, o którego rychłej dymisji spekulują amerykańskie media, spotyka się z ministrami spraw zagranicznych państw UE. Choć obie strony starają się wskazywać na wspólne cele takie jak walka z terroryzmem czy zapewnianie pokoju, to różnice w polityce zagranicznej UE i USA po objęciu władzy przez Donalda Trumpa są coraz bardziej widoczne.

Sekretarz stanu USA zapewniał na konferencji prasowej z szefową unijnej dyplomacji Federicą Moherini, że Stany Zjednoczone pozostają sojusznikiem Europy. "Spotkanie takie jak to, pomiędzy wysoką przedstawiciel (UE) i mną, kolejny raz pokazuje, że Stany Zjednoczone są mocno przywiązane do europejskich sojuszników, a także ważną rolę, jaką europejscy sojusznicy odgrywają w realizowaniu naszych celów dotyczących bezpieczeństwa" - podkreślał.

"Partnerstwo pomiędzy UE i Stanami Zjednoczonymi jest długotrwałe. Opiera się na wspólnych wartościach, wspólnych celach dotyczących bezpieczeństwa i dobrobytu po obu stronach Atlantyku. Pozostaniemy do tego przywiązani" - dodał Tillerson.

stk/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil