REKLAMA

The Dust ma umowę z pisarzem Jackiem Piekarą ws. stworzenia gier

2019-03-25 12:00
publikacja
2019-03-25 12:00

The Dust ma umowę z pisarzem Jackiem Piekarą na produkcję gier, bazujących na serii "Cykl Inkwizytorski" - podała spółka w komunikacie. Umowa dotyczy jednej gry na urządzenia stacjonarne i jednej gry na urządzenia mobilne wraz z aktualizacjami. Intencją stron jest zawarcie w przyszłości umów umożliwiających stworzenie przez The Dust kolejnych gier.

fot. / / The Dust

Kurs akcji spółki rośnie o ponad 11 proc. po godzinie 12.

"Nabyte prawa upoważniają spółkę do wykorzystania wszelkich motywów opisanych w powieściach w celu produkcji, dystrybucji i sprzedaży bazujących na nich gier elektronicznych na wszelkie dostępne platformy" - podano w komunikacie.

"Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Jakub Wolff, prezes The Dust oraz grupy Me & My Friends.

Umowa dotyczy dodatkowo udzielenia licencji uprawniającej spółkę do wykorzystania autorskich praw majątkowych w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży gry planszowej bazującej na powieściach, z zastrzeżeniem, że licencja taka do końca 2024 r. przysługuje innej osobie.

"(...) aktualnie gra planszowa ma znaczenie drugorzędne w stosunku do gier elektronicznych, dlatego na najbliższą przyszłość spółka (przyp. - PAP) nie planuje działań ukierunkowanych na jej produkcję" - dodano.

O podpisaniu listu intencyjnego spółka informowała w grudniu 2018 roku.

Jacek Piekara jest autorem między innymi serii powieści fantasy Cykl Inkwizytorski. Cykl przedstawia przygody inkwizytora Mordimera Madderdina osadzone w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Pisarz planuje wydanie dalszych książek w ramach cyklu - obecnie obejmuje on 12 tomów.

Spółka The Dust zadebiutowała na rynku New Connect w kwietniu 2018 roku. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki