REKLAMA

Tesla z rekordowym zyskiem, przychody wzrosły o 74 proc.

2021-04-26 22:22
publikacja
2021-04-26 22:22
Tesla z rekordowym zyskiem, przychody wzrosły o 74 proc.
Tesla z rekordowym zyskiem, przychody wzrosły o 74 proc.
fot. Gennadiy Naumov / / Shutterstock

Tesla, producent samochodów elektrycznych, zanotowała rekordowy zysk netto w pierwszym kwartale 2021 roku w wysokości 438 mln USD, a przychody koncernu zwiększyły się o 74 proc., do 10,39 mld USD.

Zysk Tesli na akcję wyniósł 93 centy, a rynek spodziewał się, że sięgnie o 79 centów na akcję.

Tesla dostarczyła do salonów w pierwszym kwartale 184,8 tys. samochodów Model 3 i Model Y, co jest wynikiem lepszym od oczekiwań i rekordowym w historii firmy. Jednocześnie jednak Tesla nie wyprodukowała do końca marca żadnego modelu bardziej luksusowych marek Model S i Model X.

Za część zysków wypracowanych przez Teslę odpowiadała sprzedaż bitcoinów, które spółka kupiła w lutym. Spółka pozbyła się 10 proc. nabytych wówczas kryptowalut, w związku z czym zainkasowała 272 mln dolarów. Jak przekonywał na Twitterze sam Elon Musk, nie oznacza to zmiany postawy wobec kryptowalut (on sam nie sprzedał swoich bitcoinów), a jedynie zademonstrowanie, że mogą one służyć do zarządzania płynnością.

Po publikacji wyników za pierwszy kwartał akcje Tesli w handlu pozasesyjnym straciły 2,49 proc. Cena na poziomie 719,85 USD jest najniższa niemal od 2 tygodni.

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (16)

dodaj komentarz
traderfr
Elon kupił Bitcorny, puścił kilka tweetów po czym sprzedał. Biznes lepszy jak produkcja elektryków.
abcx
"on sam nie sprzedał swoich bitcoinów" jest w artykule :)
ssmentek odpowiada abcx
Medialna rzeczywistość dla głupoli byle opchnąć reklamy na portalach... Skąd media to wiedzą że ma prywatnie cokolwiek? Bo im powiedział... :) To czego nie ma w tekście, to ile prywatnie ich posiada. Musk to cwany kot spadnie na 4 nogi. Chordy naiwnych już niekoniecznie...
hfjdj odpowiada ssmentek
No niekoniecznie, niekoniecznie, a gdzie masz biznes gdzie koniecznie spadniesz na 4 nogi?
ssmentek odpowiada hfjdj
Jeżeli chodzi o Muska to jak większość miliarderów z rezydencją podatkową w USA, nie posiada on prywatnego majątku! Jak więc może mieć prywatne bitcoiny?! Może ma jakieś dobra których dorobił się 20 lat temu, ale to wszystko... Cały jego majątek to akcje spółek którymi kieruje a na wydatki ma prywatną linię kredytową w Goldman Sachs.Jeżeli chodzi o Muska to jak większość miliarderów z rezydencją podatkową w USA, nie posiada on prywatnego majątku! Jak więc może mieć prywatne bitcoiny?! Może ma jakieś dobra których dorobił się 20 lat temu, ale to wszystko... Cały jego majątek to akcje spółek którymi kieruje a na wydatki ma prywatną linię kredytową w Goldman Sachs. Także posiada jedynie długi na tej lini kredytowej tym samym nie płaci podatku od zysków bo prywatnie jakichkolwiek zysków nie ma. Wszystko jest na firmy. Także pisanie o jego "prywatnych bitcoinach" to absurd dla głupoli aby pompować bańkę i sprzedać reklamy z tym związane. A ludzie którzy to wklejają tutaj nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.
hfjdj odpowiada ssmentek
No jak masz takie założenie że nie posiada bo nie i już to dalej sam musisz sobie dyskusję prowadzić bo chyba nikt się nie podejmie. A załóżmy że ty nie masz oleum w głowie i już :) o:
ssmentek odpowiada hfjdj
To nie są moje założenia tylko tak to wygląda. Co do Muska to były nawet teksty na mediach w USA że sprzedał dom i powiedział że nie będzie kupować nowego, bo nie widzi w tym sensu.
hfjdj odpowiada ssmentek
No tak, czyli nie wiesz a sobie tak myślisz. Smiechu warte.
everlast odpowiada ssmentek
mało tego, jeśli Musk jest obywatelem US (a jest) i powiedzmy HIPOTETYCZNIE , że byłby też rezydentem naszego kraju (PL), w którym ma lub dorobił się majątku, to zgodnie z amerykańskim prawodawstwem podatkowym pomimo, iż podatek został odprowadzony w naszym kraju dodatkowo musi zgodnie z powyższym zapłacić również podatek w US ponieważ.mało tego, jeśli Musk jest obywatelem US (a jest) i powiedzmy HIPOTETYCZNIE , że byłby też rezydentem naszego kraju (PL), w którym ma lub dorobił się majątku, to zgodnie z amerykańskim prawodawstwem podatkowym pomimo, iż podatek został odprowadzony w naszym kraju dodatkowo musi zgodnie z powyższym zapłacić również podatek w US ponieważ.... nadal pozostaje jego obywatelem, dlatego w mediach nagonka na tych amerykańskich krezusów co planują zrzeczenie się obywatelstwa US w związku z podatkami Bideta.
remo87
Dlaczego wymienił bitcoiny na bezwartościowe puste papierki?
Czyżby nie wierzył w nową walutę? :-)

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki