REKLAMA

Tesla wypuści samochody z autopilotem

2015-03-21 05:54
publikacja
2015-03-21 05:54
Tesla wypuści samochody z autopilotem
Tesla wypuści samochody z autopilotem
fot. Polaris/EastNews / / EastNews

Jazda samochodem bez rąk na kierownicy może wkrótce stać się rzeczywistością. Amerykańska firma Tesla zapowiedziała, że jeszcze w tym roku wypuści na rynek pojazdy z autopilotem.

(fot. Polaris / EastNews)

Już teraz kilka firm motoryzacyjnych sprzedaje samochody z funkcją autopilota. Należą do nich Mercedes, Honda czy Infiniti. Producenci jednak ograniczyli możliwość zdalnego sterowania autem i wymagają od kierowców, by trzymali ręce na kierownicy. Jeśli zdejmą je choć na kilka sekund, rozlega się sygnał alarmowy i auto się zatrzymuje.

Produkująca luksusowe auta elektryczne Tesla chce pójść znacznie dalej. Szef tej firmy Elon Musk zapowiedział, że jeszcze przed wakacjami rozpocznie sprzedaż sedana Model S mogącego całkowicie przejąć kontrolę nad jazdą na głównych drogach, przede wszystkim autostradach. Auta Tesli będą też mogły być "przywołane" przez kierowcę za pomocą smartfona, będą też mieć funkcję samodzielnego parkowania.
Niektórzy eksperci mają wątpliwości czy jazda samochodami na autopilota jest w USA legalna. Tesla odpowiada, że w jej systemie nie ma niczego, co byłoby niezgodne z przepisami. Na werdykt trzeba zaczekać dopóki pierwsze samosterujące auta nie wyjada na drogi i nie okaże się, do czego są naprawdę zdolne.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski, PR Waszyngton/dj

Źródło:IAR
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~k-m
Pytanie do 'syf': dlaczego?
Stop bezmyślnemu hejtowaniu!
~tesla_ok odpowiada ~k-m
bo nie dymi z rury, nie brudzi olejem i nie nazywa sie vw golf III lub passat B4
~barth odpowiada ~tesla_ok
No bo wszyscy wiedzą że Golf forewer

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki