REKLAMA

Tesla wciąż drożeje. Musk goni Zuckerberga i Gatesa

2020-08-18 07:06
publikacja
2020-08-18 07:06
fot. Phil Stafford / Shutterstock

Akcje Tesli po raz pierwszy w historii przebiły poziom 1800 dolarów. Giełdowy rajd podbija wartość majątku Elona Muska.

Poniedziałkową sesję akcje Tesli zakończyły z ceną 1835,64 dolarów, co oznaczało wzrost o 11,2 proc. To nowe historyczne maksimum, wyższe od dotychczasowego rekordu z 13 lipca (1794,99 USD).

Za bezpośredni powód wczorajszej „podbitki” amerykańskie media uważają podniesienie ceny docelowej dla Tesli przez analityka firmy Wedbush z 1800 do 1900 dolarów.

W ostatnich dniach tłem dla rajdu spółki Elona Muska była również decyzja o splicie akcji. Więcej na ten temat w dzisiejszym artykule „Splitmania dosięgła zamorskich inwestorów”.

Kapitalizacja Tesli sięga obecnie 342 mld dolarów. To wielokrotnie więcej od giełdowej wartości General Motors (43 mld USD) czy Forda (27 mld USD). Od początku roku akcje Tesli podrożały o 326 proc.

Musk coraz bogatszy

Mocne zwyżki Tesli przekładają się na wartość majątku jej założyciela. Według rankingu Bloomberga, Elon Musk „wart jest” 84,8 mld dolarów, co daje mu czwartą pozycję na świecie. Wyżej są jedynie Jeff Bezos (188 mld), Bill Gates (121 mld) i Mark Zuckerberg (99 mld).

W gronie tym Musk jest jednak na drugim miejscu, jeżeli chodzi o wzrost wartości majątku w 2020 r. – jego stan posiadania zwiększył się o 57,2 mld dolarów. Bardziej wzbogacił się jedynie Bezos (+73 mld), co związane było z wzrostem cen akcji Amazona. Majątek Billa Gatesa urósł o 8,2 mld, a Marka Zuckerberga o 20,6 mld dolarów.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mirek6504
To niech długi spłaca ? Bo nikt nie pisze o jego długach a jest o czym pisać !
uczen_manueli_g
Myślę,że minimum połowa populacji a może i 90%, nienawidzi tych kolesi i życzy im męczarni za życia. Jeśli ta energia nie ginie tylko przechodzi na kolejne wcielenia tych cwaniaków, to nie dziwota ,że funkcjonują tam o 180 stopni inaczej czyli pod mostem. Takie wnioski można znaleźć u hr Wrońskiego /astrologia/. Myślę,że minimum połowa populacji a może i 90%, nienawidzi tych kolesi i życzy im męczarni za życia. Jeśli ta energia nie ginie tylko przechodzi na kolejne wcielenia tych cwaniaków, to nie dziwota ,że funkcjonują tam o 180 stopni inaczej czyli pod mostem. Takie wnioski można znaleźć u hr Wrońskiego /astrologia/.
Cały bajer to być bogatym ale bez wykorzystywania czynnika ludzkiego. Jeśli to w ogóle możliwe.
bankierkomentuje
;) niedługo napiszą że Buffetowy sprzedał wszystkie banki, c-colę, kopalnię złota i za wszytko wszedł ALL IN w Teslę ;), bogaty to kto mu zabroni.
m00zyk
Im wyżej się wdrapiesz - tym boleśniejszy będzie upadek.
sel
A faktyczna wartość firmy jest ujemna ? nie ma zysków tylko kredyty?
m00zyk
Co robić, nikt nie jest w stanie przewidzieć maksimum ludzkiego szaleństwa...
spock55
Zaczęli już przecież zarabiać na samochodach, mają fabryki najlepszych ogniw no i to przecież religia jak Apple.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki