REKLAMA

Tesla rozszerza współpracę z Panasonikiem

2016-10-18 10:18
publikacja
2016-10-18 10:18

Spółka Elona Muska zawarła z japońską firmą Panasonic umowę na współpracę przy produkcji ogniw fotowoltaicznych. Produkty będą przeznaczone na rynek domowych instalacji baterii słonecznych, które będą współpracować z Powerwallami i Powerpackami Tesli.

fot. REUTERS/Rebecca Cook / / FORUM

Transakcja jest uzależniona od przejęcia przez Teslę spółki SolarCity – donosi portal TechCrunch. Na razie Elon Musk posiada 22 proc. udziałów w firmie zajmującej się instalacjami baterii słonecznych.

Jeśli umowa przejęcia Solar City dojdzie do skutku, Panasonic ma rozpocząć produkcję baterii fotowoltaicznych i modułów dla Tesli w 2017 roku. Współpraca z japońskim przedsiębiorstwem rozpoczęła się już wcześniej, m.in. przy budowie fabryki Gigafactory.

Tesla na firmowym blogu wskazała, że kontynuacja współpracy jest istotnym elementem układanki, który zapewni przedsiębiorstwu stworzenie solidnego produktu do zastosowania domowego przy najlepszej optymalizacji kosztów produkcji.

Przejęcie SolarCity przez Teslę jest jednak niepewne ze względu na sprzeciw udziałowców. Inwestorzy złożyli już pozew sądowy przeciwko fuzji tych przedsiębiorstw, a 17 listopada, podczas zebrania, ma odbyć się głosowanie, w którym zdecyduje się przyszłość planu Elona Muska.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~Dżejms
Powinni wejść w spółkę z bacami co na Morskie Oko wożą. Tam dopiero mają podhalańskie Tesle.
~grisza
Szef klnie, ze te elektryki popyt mu na ropę zetną...
~Misza
Szef ma 50 TIRow, popyt bedzie.
~tyrowa
wezmie sie do roboty wtedy, kup mu lopate i niech zaczyna walic doly pod autostrade Rzeszow - Augustow. Moze zaczac kopac od Lublina w gore. TIRowki w okolicy to moze poza sledziem cos mu sie obleci
~feeBALLStoSUCK odpowiada ~Misza
ale ile ma TIRowek ?

Ruskie, Ukraina czy moze jakies Tajki ?

Wy tez uzywacie za free ?
~Misza
Szef kupil nowa Tesle S. Przy ciezkiej nodze (bo po to kupuje sie model S) zasieg max 80Km co jest smieszne. To najwiekszy problem Tesli. Szef juz klnie na nia, ze nawet nigdzie nie mozna pojechac bo maly zasieg.
~Fred
Uwazam ze Panasonic najlepiej dba o jakosc swoich wyrobow. O wiele lepiej niz Sony itp.
~asdasd
inna strategia rynkowa, węższa oferta. Obie w światowej czołówce :)
~fj
Tesla będzie synonimem motoryzacji XXI wieku, tak jak kiedyś Ford w XX wieku.
~niepelnosprawny_org
dobrze, ze w Polsce buduje sie fabryka baterii samochodów elektrycznych i dwoch kółek, ale na drogach na razie nie ma za wiele aut tego typu, raczej ludzie sa niedoinformowani lub mysla, że drogie....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki