REKLAMA

Tesco zwolni prawie 900 osób. Zniknie też sklep internetowy

2020-09-02 07:15
publikacja
2020-09-02 07:15
Tesco zwolni prawie 900 osób. Zniknie też sklep internetowy
Tesco zwolni prawie 900 osób. Zniknie też sklep internetowy
/ FORUM

Wycofująca się z Polski sieć Tesco ogłosiła plan dużych zwolnień grupowych; zniknie sklep internetowy, zamkniętych zostanie też kilka kolejnych hipermarketów - pisze w środę "Puls Biznesu".

Gazeta przypomina, że w czerwcu ogłoszono, że większość polskiego biznesu grupy Tesco przejmie duńska Salling Group, właściciel dyskontów Netto. "Część hipermarketów sprzedano już wcześniej innym graczom rynkowym, ale na spory kawałek biznesu nie znaleziono chętnych. W rezultacie w tym tygodniu Tesco ogłosiło, że sieć w najbliższym czasie zamknie swój polski sklep internetowy, a także sześć hipermarketów. Będzie to się wiązało z dużymi zwolnieniami" - pisze "PB".

Jak podaje, zwolnienia obejmą prawie 900 osób i będą przeprowadzane od 21 września do końca roku; sklep internetowy będzie działać do 31 października. Tego dnia zostanie zamkniętych, jak czytamy w gazecie, sześć hipermarketów sieci: w Warszawie (ul. Połczyńska), Bielsku-Białej (ul. Warszawska), Opolu (ul. Ozimska), Łodzi (ul. Widzewska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska) i Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kaliska).

Według "PB" większość pracowników polskiego Tesco będzie pracować dla nowego właściciela i do Netto przejdzie ok. 7 tys. pracowników 301 sklepów oraz dwóch centrów dystrybucyjnych i biura głównego. (PAP)

wni/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jendreka
Tak powoli realizuje się też repolonizacjia handlu w Polsce. A jak już wszystko co sprzedali zrepolonizują to historia się powtórzy. Komuna znów zbankrutuje i Polacy na nowo będą budować kapitalizm jeszcze wyższą ceną jak 40 lat temu. Dzisiaj mamy drugi etap Gierka, tylko nazwisko inne. Cieszę się że przeżyłem dwa takie okresy polskiego Tak powoli realizuje się też repolonizacjia handlu w Polsce. A jak już wszystko co sprzedali zrepolonizują to historia się powtórzy. Komuna znów zbankrutuje i Polacy na nowo będą budować kapitalizm jeszcze wyższą ceną jak 40 lat temu. Dzisiaj mamy drugi etap Gierka, tylko nazwisko inne. Cieszę się że przeżyłem dwa takie okresy polskiego rozkwitu. Mam nadzieję że nie przeżyje jeszcze jednego powstania solidarności.
frugal
Najważniejsze że już nikt tym pracownikom teco nie będzie kazał pracować w niedziele. Piotr Duda będzie zapewne zadowolony z zaprzestania wyzyskiwania pracowników jako jeden z głównych inicjatorów "niedziel niehandlowych".
marianpazdzioch
Sasin nie "repolonizuje" i nie "wsłucha się w postulaty strony społecznej", bo nikt płytkami chodnikowymi nie rzuca.
karbinadel
"na spory kawałek biznesu nie znaleziono chętnych" - t najlepszy dowód na to, że sklepów jest po prostu za dużo
marianpazdzioch
Nie za dużo, tylko źle położone. Na całym świecie Tesco ma ten sam problem. Niestosowanie miejsca i asortymentu do lokalnych uwarunkowań. W USA podkulili ogon z dokładnie tego samego powodu. Stawiali hipermarkety nie po tej stronie autostrady co trzeba i sprzedawali europejskie produkty, które w USA są po prostu dziwne.
alberto2020
Ta agonia trwa kilka lat. Co roku wyprzedawali kolejne lokalizacje usytuowane w dobrych lokalizacjach i to była taka kroplówka finansująca firmę. Tesco ma jeszcze bardzo dużo dobrych działek budowlanych i chętni się pewnie znajdą żeby je przygarnąć po okazyjnej cenie
antek10
Tam było drogo. Na TESCO wchodziłem tylko po to aby zobaczyć jakie są maksymalne ceny.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki