REKLAMA

Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników

2021-10-27 12:10
publikacja
2021-10-27 12:10
Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników
Tesco jednak nie zniknie z Polski całkowicie i szuka pracowników
fot. Tana888 / / Shutterstock

Choć już w listopadzie nie znajdziemy w Polsce marketu z szyldem Tesco, firma wciąż będzie funkcjonowała nad Wisłą. W Krakowie i Kielcach wciąż będzie działał oddział Tesco Technology zajmujący się platformami internetowymi dla fizycznych sklepów – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Główny oddział Tesco Technology działa w Krakowie od 2018 r. W stolicy Małopolski, jak i mniejszym zespole w Kielcach pracuje łącznie 140 osób. Docelowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 200 osób, firma poszukuje głównie osób z branży IT.

Działające w Polsce Tesco Technology zajmuje się m.in. zarządzaniem danymi, które spływają z innych oddziałów, trasami przejazdów i optymalizowaniem transportu oraz rozwojem usług w chmurze. W Krakowie rozwijane są także platformy e-commerce.

– Jednym z kluczowych obszarów, które musimy zbudować, są nasze platformy e-commerce, nasza obecność w sieci. W tym roku chcemy osiągnąć 10 mld funtów sprzedaży w internecie. To mniej więcej 30 tys. funtów na minutę – mówi cytowany przez serwis wiadomoscihandlowe.pl Fred Kuzel, szef inżynierów w Tesco Technology.

Platformy internetowe będą jednak rozwijane dla oddziałów Tesco w innych krajach. Ostatnie markety istniejące w Polsce zakończą działalność w najbliższy weekend. Większość placówek Tesco przejęło Salling Gropu, właściciel m.in. sieci Netto.

Już w ciągu trzech miesięcy po konwersji otworzono blisko 80 placówek Netto w miejsce Tesco. Sieć przewiduje, że bieżący rok zakończy się liczbą blisko 200 takich placówek, a po zakończeniu procesu konwersji Netto osiągnie liczbę ponad 700 sklepów w całej Polsce.

MKZ

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
langdon25
Kiedy otwarcie pierwszego sklepu Patriotycznej Sieci Handlowej obiecanej przez Sasina i Morawieckiego ?

Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?
iluminata
"Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?"

Pewnie nie. W końcu PiS to nie PO :)
wtomek
"Znów na obietnicach i kłamstwach się skończy ?"- To akurat wskazane by dotrzymali. Dość głupoty.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
Jezu. Tylko nie linki na poparcie tezy/dowod. Proponuje link do plaskoziemcow lub cos antyszczepionkowego. Pokaż mi temat, a znajde link, ktory potwierdzi ze mam racje.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki