REKLAMA

Tesco Bank wprowadza kredyty mieszkaniowe

Wojciech Boczoń2012-08-06 12:46analityk Bankier.pl
publikacja
2012-08-06 12:46
Bankowy rynek zmienia się na naszych oczach. Podczas gdy w Polsce monopol bankowy nadgryzają różnej maści parabanki, w Wielkiej Brytanii obserwujemy inne zjawisko. Duże sieci handlowe łakomym okiem spoglądają na sektor finansów osobistych i rozszerzają paletę produktów finansowych.


Ostatnia nowość to kredyty mieszkaniowe Tesco Banku, dostępne w ofercie od dzisiaj. Tesco Bank jest największym „supermarketowaym bankiem” w Wielkiej Brytanii. Z jego usług korzysta jeden na ośmiu dorosłych mieszkańców tego kraju, 1,5 mln osób ma ubezpieczenia samochodowe i mieszkaniowe, Tesco Bank przechowuje 5,4 mld funtów w depozytach i ma ponad 3 tys. bankomatów. Trzy czwarte produktów sprzedaje przez internet.

»Kolejny duży supermarket otwiera kanał online

Nowy produkt w ofercie to hipoteki z wartością dodaną dla klienta. Klienci Tesco korzystający z programu lojalnościowego ClubCard będą nagradzani punktami spłacając kredyt hipoteczny, a dzięki temu dostaną zniżki na zakupy w sieci sklepów. Za każde 4 funty raty, klient będzie dostawał 1 punkt. Bank działający pod szyldem Tesco zapewnia, że ceny kredytów będą konkurencyjne, a poziom LTV sięgnie do 80 proc. wartości nieruchomości.

Dla sieci jest to kamień milowy w rozwoju biznesu, a dla „tradycyjnych” banków bardzo poważny konkurent. Zakupy w sklepach sieci robią miliony Brytyjczyków, dla których Tesco jest mocnym i zaufanym brandem. Dzięki programowi lojalnościowemu Clubcard, który działa od kilku lat, sieć dobrze zna swoich klientów i ich zwyczaj zakupowe. Z własnej praktyki wiem, że nawet bardzo dobrze, bo program działa też na naszym rynku.

Więcej o Tesco Banku, programie Clubcard i polskim rynku usług finansowych z supermarketów na PRNews.pl.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~k
Ale to co piszesz jest bardzo ciekawe, mam nadzieje ze tak bedzie. Chociaz miec wszystko w jednej firmie to troche przerazajace. Moze byc tak ze mi odmowia sprzedazy piwa bo stwierdza ze nie bedzie mnie potem stac na rate za mieszkanie.

ps. tysiac pkt to 10funtow czyli z raty 600f bedzie 15funtow.
~asd
zbliża się powolny koniec banków - jak widać do supermarketu można wprowadzić bank, ale do banku supermarketu już raczej się nie da ...

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki